סזרינה של מאיר אדוני

04/11/2015
במתחם הגולף קיסריה המשך »

סזרינה, המסעדה החדשה של השף מאיר אדוני וקבוצת כתית נפתחה השבוע לקהל במתחם הגולף קיסריה. סזרינה היא המסעדה החמישית של הקבוצה (כתית, מזללה, בלוסקיי, לומינה ).

ביסטרו שף מודרני, הממוקם אל מול המדשאות האין סופיות של מתחם הגולף קיסריה ומגיש תפריט מגוון, שמח ולא מחייב המתאים לנשנוש לצד כוס יין אל מול השקיעה ועד ארוחת ערב מלאה.

בתפריט
התפריט שיצר השף מאיר אדוני למסעדת סזרינה הינו האינטרפרטציה האישית שלו לביסטרו מודרני.
אפשר למצוא בתפריט של סזרינה מנות דגל של המזללה של השף מאיר אדוני כמו קרואסון בולנז'רי, טרטר פלשתיניו והקובנה הממכרת.
מנות חדשות רבות כמו למשל: מרק קרם חמציץ שלצידו מוגש קטאייף פרגיות צלויות עם בצלים מקורמלים וקינמון, תבשיל עלי סלק וגבינת שנקליש.
מנה כמו קלמארי מקומי במילוי ים עשוי בגריל, מנת לברק צרוב בפחמי הדרים המוגש לצד תבשיל חיטה מעושנת, חצילים, לימונים כבושים ובהרט, ירוקים של סתיו ישראלי.
יוגורט עשיר ושמן עשבים חרוכים  ועוד מנות רבות נוספות.

על עיצוב המסעדה אמונים סטודיו 180.

השף מאיר אדוני : "אחרי כמעט עשור של עשייה קולינרית בתל אביב ויותר מ20 שנה של עשייה קולינרית בכלל, אני שמח על ההזדמנות שנפלה בחלקי לצור מסעדה חדשה באזור שמעולם לא יצרתי בו. סזרינה, הילדה החדשה שלנו, שותפה לגנים של אחיותיה התל אביביות אבל מיוחדת בדרכה שלה. מאמין שנצליח לגעת ולרגש ומאחל הצלחה לצוות המדהים שמפעיל אותה". 

לילך ספיר, מנכ"לית קבוצת כתית: "לפתוח מסעדה חמישית, במקביל לפעילות עצומה בכל ארבעת המסעדות, במרחק של שעה מכל היתר, זהו אתגר מטורף ומרגש.
חשוב היה לנו שלסזרינה יהיה אופי משלה כמו לכל אחת מהמסעדות שלנו ועם זאת זיקה הרמונית לערכים של קבוצת כתית באוכל, בשירות, באווירה ובכל היבט שהוא. היה מרגש מאד לראות את התגייסות כל צוותי המסעדות לעזור בהקמה, בגיוס, ובהדרכה של הצוות החדש, של תכנון המסעדה וכו מבלי לתת למרחק הגאוגרפי להשפיע.
המדשאות האין סופיות של הגולף המקיפות את סזרינה מדגישות את התחושה שהשמיים הם הגבול. מכאן נמשיך כמו תמיד בדיאלוג מהנה עם הלקוחות".

 

פתוח כל יום מ12:00 עד חצות

מתחם הגולף, קיסריה. 

טלפון: 04-6267000

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *