לבנים מול אדומים

10/10/2015
מיכאל בן יוסף המשך »

השנה, הלבנים ניצחו את האדומים.

לראשונה בהיסטוריה הייננית של המדינה, לוגמי יינות לבנים עלו והתרבו מול שנים קודמות. הצרכן הישראלי שידע לבקש אדומים ורק אדומים, קברנה סוביניון ואו מרלו, לגם בשנה זו יותר יינות לבנים מכל שנה אחרת. הוא הבין שבמדינת היהודים, בקיץ החם והרטוב, התאמת היין הנכון למאכלים העדינים של העונה, היא דרגת ידע אישית ותרבותית.יין לבן
היינות הלבנים לא ניצחו כמותית, המהפך עדיין בחיתוליו, תהליך ארוך ויקר (עם דגש על הכורמים) אך הוא בכוון הנכון למרות שעדיין האדומים שולטים בגדול. 

הרבה שנים עברו עד שהישראלי אוהב היין אמר: היין הלבן הזה מתאים וטעים. מילים כדורבנות, מילים לעניין, מילים אמתיות שמתאימות למציאות העכשווית.

הסיבות לחרם ארוך שנים ליינות הלבנים הישראליים היו רבות ומשונות, רובן מחוסר ידע בסיסי.
ראשית, האמינות הפרועה והפנאטית של "הפרדוקס הצרפתי" יחד עם  טיבם הירוד של חלק מהלבנים ושנית, חוסר הידע של מלצרי היין בהמלצתם והגשתם הנכונה של הלבנים, הרי לפנינו סיכום החרם האנטי לבנים.

מהפכת האיכות שזחלה לקראת השנים האחרונות עשתה את שלה, נכנסה לכל יקב ולראש כל יינן שרצה למכור את יינותיו. מספיק לטעום את השנין בלאן של יקב סוסון ים, את שרדונה רזרב של רמת הגולן, את השרדונה C של יקב קסטל, השרדונה רזרב של יקבי עמק האלה וברבדו על מנת להרגיש את המהפכה.

אך לא רק אלו. ישנם עוד עשרות יקבים קטנים  עם יינות של "שנים במאה", כמו יקב בנימינה או טפרברג שעושים צדק גם ללוגם הצנוע בכל יום קיץ ישראלי.  למרות שעדיין רק כ- 22% מענבי יין ישראלים הם לבנים, הצרכן החדש מחפש אותם ולא אחד מוצאים מדפים ריקים. דרוש רק זמן עד שאיפוס השוק ימלא את דרישות הצרכן  החדש. כאן המקום להוסיף משהוא על בריאות היין הלבן, על הפרדוקס הצרפתי, ועל הדעות הקדומות שביין לבן "אין כל בריאות". כמות האנטי אוקסידנטים Resveratrol, Coercitin, Lycopen, שלושתם הנמצאים ביינות לבנים דומה או קרובה לאלו שביינות אדומים.

בעבודה משותפת של פרופ. מיכאל אבירם, עמרם סורסקי היינן, ביאנקה פורמן ונינה ולקובה מהמעבדה לליפידים בטכניון, פורסם נייר עבודה שבו ישנה הוכחה שכמות חומרי האנטי אוקסידנטים ביינות הלבנים, הם נגזרת ישירה מתהליך הייצור, קרי, זמנו של התירוש על קליפותיו. יין לבן שעובר תהליך תסיסה ארוך sur lie מוציא מהמולטי פנולים את כל האנטי אוקסידנטים שבענבים, קרי דומה לייצור היינות האדומים, אך בכמות פחותה. (**)

מהפכת האיכות עזרה הרבה מאוד לשנוי בהרגלי השתייה, והיא רק בהתחלתה. 

מאחר שמאמר זה מוגש ליין לבן ולתכונותיו הטובות, אהיה אני אחרון להכריז על אוביאקטיביות בנושא. אני מאוד אוהב יינות לבנים, מתחבר אליהם מהר ובקלות, בולע את הפרחוניות הטבעית שבהם, מקבל ליטוף ארוך  מהמינרליות והירוק הטרי, ונהנה מטעמם המורכב ובו זנית העדין. כמה יינות לבנים מקומיים, חותכים גם אומצת בשר ללא סכין. זה המבחן הסופי, התאמתו לכל אוכל.  

בשנת 1986 נפטר שיגציין איזומי בכפרו שביפן הרחוקה. במותו הוכרז כאדם הזקן ביותר בעולם (נכון לאותם הימים), מוטב אולי לומר, הזקן ביותר שבידיו תעודת זהות מסודרת. האיש נהג ללגום כל חייו אונקיה אחת של אלכוהול ליום, כמות השווה לשתי כוסות יין. הוא נפטר בשיבה טובה בגיל 120 שנים ועוד 237 ימים. לחיים.  

 (**) Anti oxidant activity in  white wines – 2001

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *