אירועי גורמה ביקב

14/08/2015
ביקב לא רק מייצרים יין המשך »

באופן מסורתי יקב הוא המקום בו מכינים את היין, "מפעל" היין. ואכן, בישראל פועלים יקבים שונים בהם מכינים את היינות המשובחים השונים מהענבים הנקטפים כאן.

במהלך העשורים האחרונים, מקבל היקב שימושים נוספים, כמקום לביקור תיירים וסקרנים בנודע לתהליך הכנת היין וגם – כמקום לאירועים חגיגיים ואקסקלוסיביים.

כן, לאנשים שונים אולי זה נשמע לא כל כך מובן בהתחלה, אך החיבור בין יקב לגן אירועים הוא מתבקש במובנים רבים. יותר ויותר ישראלים בוחרים לערוך את החתונה שלהם, או כל אירוע חגיגי אחר, ביקבי ישראל, או לפחות באלו המציעים את האפשרות הזו. גם עבור אנשים אלו, החיבור בין יקב למקום אטרקטיבי לעריכת אירוע חגיגי ויוקרתי הוא חיבור מתבקש והגיוני.

האוויר הפתוח ואווירה יוקרתית ופסטוראלית – היקב כמקום לאירוע

הסיבות לכך שהחיבור בין יקבים למקומות לאירועים חגיגיים (או למעשה – גני אירועים) נראה לאנשים רבים כל כך הגיוני ומתבקש הן ברורות לעין – ביקב אשר הוסב חלקית לגן אירועים ניתן למצוא אזור סגור וגם הרבה שטח פתוח תחת כיפת השמיים, האזור כולו מתאפיין באווירה פסטוראלית וכפרית מצד אחד, ונעימה ויוקרתית מצד שני. היקב מעלה אסוציאציה של יין משובח, של אזור כפרי פסטוראלי קסום וגם כמובן של יוקרתיות.

לכן, בחרו יקבים שונים להסב את עצמם חלקית לגני אירועים, הן כמקור הכנסה נוסף והן על מנת שאנשים רבים יוכלו ליהנות ממקומות אלו, ללמוד עליהם ולהכיר אותם.

על פי רוב, יקבים אשר מארחים גם אירועים חגיגיים מגבילים את סוג האירועים לאירועים קטנים יחסית, עם מספר מצומצם של מוזמנים. זאת בהשוואה לגני אירועים גדולים או לאולמי שמחות גרנדיוזיים אשר מארחים אירועים גדולים בני מאות רבות ואף אלפים של מוזמנים.

זוהי דרך נוספת בה שומרים האירועים החגיגיים הנערכים ביקבים על מוניטין של אירועים יוקרתיים, אירועי גורמה.

אירוע עם ניחוח של יוקרה– אירועים ביקב

כפי שציינו, אירועים ביקב הם על פי רוב סוג של אירועי גורמה – אירועים מצומצמים יחסית, עם אווירה יוקרתית ואקסקלוסיבית, מזון משובח ועיצוב אלגנטי בטוב טעם.

סביבת היקב היא סביבה אופטימאלית לעיצוב אירוע מסוים כאירוע יוקרתי, אירוע גורמה. הסביבה הפסטוראלית המכילה לרוב גפנים, מרחבים פתוחים וכד' מזכירה לישראלים רבים את טוסקנה ומקומות קסומים ופסטוראליים אחרים בעולם, והכל כאן בארצנו הקטנה, מרחק שעתיים נסיעה לכל היותר ממרכז הארץ.

החיבור האסוציאטיבי בין המקום לתחום היינות (תחום המשדר יוקרתיות מסוימת בפני עצמו..) נותן נופח יוקרתי נוסף לאירוע הנערך בו, שכן אלכוהול משובח לאירועים חגיגיים הם שני דברים שהולכים יד ביוד.

עבור המעוניינים והמעוניינות לערוך את חתונתם או כל אירוע חגיגי מצומצם אחר באווירה יוקרתית באחד מיקבי ישראל, מומלץ להתחיל בחיפושים זמן רב מראש. כאמור, יותר ויותר ישראלים מגלים אפשרות קסומה זו בשנים האחרונות, ולוח השנה של היקבים השונים המציעים שירות זה הולכים ומתמלאים במהרה.

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *