תקציב יחסי הציבור של "יקבי כרמל" ויקב "יתיר"

10/07/2015
עובר למשרדו של "זאביק דרור" המשך »

תקציב יקבי כרמל ויקב יתיר עובר למשרדו של "זאביק דרור" תחת מחלקת הקולינריה והיין במשרד ובניהולן של דניאל דובשני ואור-לי מדמון.

תקציב יקבי כרמל נוהל בתקופה האחרונה על ידי "שלמור תקשורת ולאחר מכרז פנימי שביצעה הנהלת היקב עם מספר משרדים מובילים נבחר משרד היח"צ "זאביק דרור".

יקבי כרמל הפכו לאחד מסמלי הציונות, הוקמו לפני 120 שנה, ממשיכים, משקיעים ומתפתחים כל העת, הן בנטיעת כרמים חדשים, בידע מקצועי, בפיתוח סדרות יין איכותיות, הקמת יקבי בוטיק ועוד. והן בשימור המסורת ההיסטורית כמייסדי ומחוללי תעשיית היין בישראל. כרמי היקבים נטועים ומשגשגים במיטב אזורי הגידול בארץ, מצפון רמת הגולן והגליל העליון ועד לצפון הנגב.

יפעת רוזנברג מנהלת השיווק של יקבי כרמל: "משרדו של זאביק דרור מוביל כיום את תחומי הלייף סטייל, צרכנות והקולינריה ולכן נבחר לטיפול ביקב"

זאביק דרור: "אנחנו שמחים ומתרגשים לקבל אל חיקנו את היקב הלאומי הגדול והחשוב של מדינת ישראל" 

יקבי כרמל מייצרים כיום 15 מיליון בקבוקים בשנה. יו"ר  היקב הוא גלעד הלוי, מנכ"ל היקב הוא רן דוד. 

משרד זאביק דרור הוקם לפני 13 שנה, וכיום מוביל בתחומי הלייף סטייל והצרכנות עם לקוחות כמו קבוצת קניוני עזריאלי, רשת אי דיגיטל, קלאב מד, קבוצת רנואר, קבוצת הוניגמן, קבוצת קרליין, אלפא קוסמטיקה ועוד. מחלקת הקולינריה של המשרד כוללת שפים ורשתות מובילות כמו: שגב משה, מיקי שמו, ישראל אהרוני, יקב קסטל, מסעדת אריא עם השף גיא גמזו קבוצת אונמי עם השפים אבי כהן לטפאו וציון ברנץ לאובן קובן, קבוצת קפה קפה- לחם ארז, פרש קיטשן ועוד.

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *