שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

הרוזה מקוט דה רון 2014 ROSE

ההשקה עם דורון יצחקי

דורון יצחקי – יינן  ישראלי :"התשוקה שלי היא לאתר בעולם הרחב את היקבים עם חומרי הגלם המצוינים ביותר……מזני הענבים המייצגים את ארץ המוצא בצורה מושלמת……ואשר מהם ניתן ליצור את היין המענג ביותר……

היות ואני מאמין, שכמו בכל תבשיל איכותי חייב להיות יותר ממרכיב עיקרי אחד (גם סטייק טוב דורש תיבול….), כך גם ביין איכותי – נדרש זן דומיננטי אשר לו אני מוסיף מרכיבים נוספים כדי ליצור את היצירה הסופית.

ב Touch by Fusion הזן הדומיננטי מאפיין את ארץ המוצא ומתובל בזנים נוספים, במינונים שונים וזאת כדי להגיע לשלמות המענגת הנכספת….."

חדש
 Touch by Fusion
Rose קוט דה רון 2014

המסע של דורון נמשך….לאחר יצירות יין בספרד, אוסטרליה, ישראל, איטליה , גרמניה ואלזס – דורון הגיע לקוט דה רון שבפרובנס צרפת ליצור את "הרוזה המושלם", יין קיצי המתאפיין ברעננות, חיות וארומות של פריחת פירות אדומים.

במסגרת שיתופי הפעולה של Touch by Fusion , דורון חבר לזייביאר וינון (Xavier Vignon) אשר התנסה גם הוא , כמו דורון, ביצירת יינות מאזורים נרחבים בעולם ובמהלך 20 השנה האחרונות מתמקד ביקבים מאזור דרום הרון.

הטוב מ 2 העולמות
יצירת היין של זייביאר מאד מזכירה את זו של דורון. שניהם "מעופפים" בעולם, נפגשים עם ייננים מעולמות שונים ויוצרים יצירה חדשה בשיתוף פעולה  "השלם עולה על סך חלקיו"……

כבר כמעט 20 שנה שזייביאר מנחה ומייעץ לעשרות ייננים ביקבים של דרום בקעת הרון שבפרובאנס. המעקב לאורך 2 עשורים על גידולי הגפן בטרוארים השונים מאפשר לזייביאר למצות את המיטב מכל אזור. כתוצאה מקשריו ההדוקים עם מגדלי הענבים יש לו את הגישה לענבים המובחרים, שבדרך כלל שמורים לבעלי האחוזות בלבד.

זייביאר התנסה בעשיית יין באוסטרליה, ניו-זילנד, קליפורניה ודרום אפריקה ודורון באוסטרליה, גרמניה, ישראל, איטליה, ספרד ואלזס (צרפת).

שיתוף הפעולה של 2 הייננים הניב  עד כה 2 יינות חדשים: רוזה 2014 ו GSM 2012.

שיתופי הפעולה העתידיים – עוד לפנינו…….

רוזה של יצחקי

כמה מאפיינים על הרוזה מקוט דה רון 2014 ROSE.

מוצא: קוט דה רון, פרובאנס, צרפת

הגדרת היין:  יין רוזה יבש

הרכב זנים:  בלנד פרחוני וארומטי, המורכב מ-4  זני ענבים שונים מאותו אזור: מורבדרה, סירה, גרנאש וסנסו.

כרמים:  כרמים בוגרים, עם יבול נמוך מאזור קוט דה רון בפרובאנס.

בציר 2014:   בציר קלאסי מבחינת כל הפרמטרים, ללא קיצוניות. מה שהוביל ליצירת רוזה באיכות יוצאת דופן עם שילוב בין פרי איכותי ורעננות מובהקת.

תהליך הייצור: הענבים נבצרו באופן ידני. היין תסס על שמרים טבעיים. המגע של התירוש עם הקליפות התרחש במכלי נירוסטה תוך בקרת הטמפרטורה של התהליך. כשרמת הצבע והמורכבות הפנולית השביעו את רצון היינן הועבר התירוש למיכל אחר בו החל תהליך התסיסה וגם זאת בטמפרטורה מבוקרת של 18 מעלות, וזאת כדי למנוע תסיסה מלולקתית! לאחר גמר התסיסה, היין סונן קלות והועבר לבקבוק.

על היין:  יין רוזה יבש המתאפיין ברעננות, חיות וארומות של פריחת פירות אדומים.

אלכוהול: 13%        

חומצה: TA = 4.91 גרם/ליטר

סוכר שאריתי: 1 גרם/ליטר

מחיר לצרכן: 69 ₪ 

לאתר: www.fusionwines.co.il

לפרטים נוספים:

דורון יצחקי טלפון 0544730430

כרמי לבנשטיין טלפון 0508256717

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות