הספיישל רזרב בחיפה חוגג 20 שנה.

28/06/2015
ברכות לחנות המשך »

הספיישל רזרב בחיפה חוגג 20 שנה.
אנדריי סוידאן כותב בנימה אישית מאוד, ומקצועית:

עשרים שנה עברו…

עשרים שנה מאז נפתחה הספשל ריזרב רשמית ( מרץ 1995 ) ומטרתה הייתה ונשארה אחת, לקדם את תרבות היין בחיפה, בארץ ובאזור כולו. אין זו מטלה שאפשר לכמת. תרבות תלויה בטבע, בצמיחה, בעונות, בחיים הסובבים אותנו, בהשפעת האוהדים, בהפרעות השרלטנים ומה לא.

אנו חיים  בעולם שבו הכסף מפרסם כסף,  הכסף מניע את הכסף והכסף מתרבה עם עוד כסף. כסף הפך להיות מטרה, הפך להיות כל יכול, הפך להיות האני מאמין. אל מול הכסף קיים הטבע, אותה יצירה בת מיליוני שנים אותה מנסה האדם לשכפל עם שאיפה אחת  – לשלוט. אשליית העוצמה בה אנו נמצאים לא רק משמשת כחרב פפיות דו כיוונית בה פוצעים ונפצעים בו זמנית, אלא גם מצליחה להטעות הורים ומורים המחנכים את הדורות הבאים ליראת המלאכותי והשמדת הטבעי. 

היינות ב 20 שנה האחרונות השתנו, הכימיקלים השתנו בכרם, איכות מי ההשקיה השתנתה,  האקלים ותהליך ההתחממות הגלובאלי ( שאינו עוד בספק ) מצריכים טקטיקות גידול כרמים חדשות, החומרים הטבעיים, אותם אנו משמידים, הולכים ומתכלים והחומרים הסינטטיים מנסים לתפוס את מקומם, עם הצלחה למראית עין בלבד. אחוזי האלכוהול ביין המריאו בכ 30% ! מחירי היינות האמירו, הטעמים רוכזו והפכו לאגרסיביים ולא ידידותיים ועניין שילוב היין והאוכל הפך להיות מותאם יוקרה ולא מותאם טעם. 

דור אנשי יין חדש שלם דוחף  ענף בן אלפי שנים לכיוון לא נכון במסווה מודרני, תוך שהוא עוצם את עיניו, מצר את אופקיו ומבזה את המקצוע ממנו הוא מתפרנס. הנאמנות לפרנסה התחלפה בנאמנות לכסף, טובת הכלל הצטמצמה לטובת היחיד והמציאות הווירטואלית הפכה לנורמה שמנטרלת אלפי אמצעים ותחושות בהם ניחן גוף האדם לטובת אינטליגנציה מלאכותית מוגבלת ומגבילה.

מה הוא יין אם לא תחושה? מה הוא יין אם לא רגש?  מה הוא יין אם לא השתקפות רבגונית של בבואתנו בתוך נוזל  שמופק משורשים  במעמקי האדמה? מהחושך? מהבלתי נודע?

היין,  בדומה לאחיו שמן  הזית, סבל מרמאיות, זיופים והטעיות מכוונות מאות בשנים. נביאי שקר נבאו עתיד מזהיר לתעשיות ענק המייצרות מיליוני בקבוקים עטורי מדליות שנקנו בכסף בשעה שכל מה שעשו היה להרחיק אותנו מהשלמות שבטבע.

העידן הטכנולוגי  של המאה הה21 התחיל להמציא את עצמו מחדש בקצב מהיר מידי. תערוכות ציוד היו מחויבות לחידושים אחרת כיצד יגררו את המבקרים? כסף רב מתקציבי היקבים ויצרני ציוד היין החל לזרום למתווכים של תערוכות היין. דוכן בתערוכה פופולארית עלה אלפי יורו למציג ומדינות מעטות מידי סבסדו (ונתנו ידם לעוולה )את מציגיהם.

אנדריי בספיישל

העולם האסיאתי בראשות הסינים  התעניין במוצרים היוקרתיים. כסף דיבר אליהם אך למרבה הצער החייך המסורתי לא תאם את הטעמים האירופאיים.  קל היה להטעות אותם וחיקויים ככבו באין מפריע. יקבים בעלי שם נלחמו להיכנס לשוק ענק שכלל לא התאים להם. במקום לחנך את הדור החדש דרך מה שידעו לעשות בצורה הטובה ביותר, חיפשו את הכסף המהיר אצל המיליארדרים החדשים. הכסף זרם ועמו השינוי. מה שהיה יקר הפך ליקר מידי, טעם החבית כייל את חייכם של האנינים ביותר ותוספות יין הפכו לתנאי לציונים גבוהים במגזינים אמריקאים משווקים היטב.

"le plus fort a toujours raison" טען לה פונטיין במשל הזאב והכבש,  החזק ביותר הוא תמיד הצודק, ונכונים דבריו,  הטבע חזק מכולנו, אותם מתי מעט שעוד מכבדים אותו מייצרים את היינות הטובים ביותר על כדור הארץ, בהם אנו תומכים וביינותיהם אנו גאים. אין פשרות בעניין ולא יהיו קיצורי דרך. הספשל ריזרב יהיה ביתם של היקבים הטובים ביותר,  המחוות הפשוטות של הטבע והידידות שנרקמה בין האדם למשקה הרוחני. אין מדובר במחיר הגבוהה המתעתע בלקוח בתמחור, בסיסמאות מבצעיות, במיקומים אסטרטגיים ובפרסומות מטעות אלא בתמחור הנכון של מוצר תוך  הבנה מהו ערכו אמיתי של היין על פי מידת ההשקעה של יוצרו. הבנה שהיא נחלתו של המקצוען המונע מתוך הגאווה שבמקצועו. רק מקצוען יוכל לכבד את המקצוע שלו כפי שרק מקצוען יוכל לבזות את מקצועו הוא.

הסביבה של היין, המסעדות, הבארים, בתי הקפה… הם חלק בלתי נפרד מתרבות ההנאה מהיין. סביבה שלא משדרת יין לא תמכור יין. ההתמסחרות של עסקי הבילוי וההסעדה לטובת היצרניות הגדולות לא רק פוגעת במחזור ובעסקים המשתפים פעולה עם הגישה המאפיונרית אלא פוגעת בשכונה, באזור,  בעיר ובארץ כולה. יין הוא משקה חברתי למעלה מ2000 שנה ובהעדר הסטטוס שלו כמוצר חופשי ממיתוג וזמין על פי טעמו האישי של הצרכן ההתדרדרות החברתית בלתי נמנעת.

בכדי ליהנות מחברתכם בחברת היין, נגביר פעילות, ערבי יין, הדרכות וטעימות מיוחדות.

תודה שתמכתם  בנו בדרכינו זו ומבטחים לכם שנתמיד בדרכינו זו גם ב – 20 שנה הבאות.

אירועי יולי בספשל ריזרב

* 02/07 חמישי ב 20:30 טעימת יינות קליפורניה לכבוד ה 4 ביולי. 120שח – 30שח ה"ק.

* 9/07 חמישי ב 20:30 טעימה סובבת צרפת מיוחדת לכבוד יום  שחרור הבסטיליה.

* 16/07 חמישי ב 20:30 – חגיגת יום  הולדת 20 פתוחה לקהל בספשל פנורמה.

*23/07 חמישי – טעימה עדכנית יקבים אירופאיים איכותיים חדשים במגוון הספשל ריזרב.

*30/07 חמישי ב 20:30 – לבנים גרמנים ואוסטרים – מסע מרתק אחר….

              מאחלים קיץ של הרבה יין וחברה טוב

            אנדרי סוידאן, משה לוביץ' וצוות הספשל ריזרב

ספיישל רזרב
סניף פנורמה, שד' הנשיא 109, מרכז פנורמה, חיפה 04-8361187

סניף אחוזה: חורב 14 טל: 04- 6255818  ( חניה חינם בסניפים בקניה מעל 120שח)

specialreserveshop@gmail.com

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *