שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

אות יקיר ענף גפן היין הוענק למני פאר ז"ל

במסגרת אירועי פסטיבל "בשביל היין" ה-6,

אות יקיר ענף גפן היין הוענק למני פאר ז״ל, במסגרת אירועי פסטיבל "בשביל היין" ה-6. הטקס נערך בכנס היין הישראלי במכללת אוהלו.

הטקס התקיים במעמד מנכ״לית המשרד, סיגל שאלתיאל-הלוי, בכירים במשרד והרשות לפיתוח הנגב והגליל, רבים מתעשיית היין, אנשי תקשורת, אקדמיה, ראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה ואורחים נוספים.

מני פאר ז"ל, שנפטר בגיל 67 לאחר מאבק במחלת הסרטן, היה איש תקשורת מצליח ואיש יין מושבע בעל תשוקה ואהבה עצומים לעולם היין. הפרס הוענק למשפחתו.

זו הפעם הראשונה בה מוענק אות יקיר הענף לאדם שאינו בין החיים, וזאת מתוך רצון להוקיר ולהעריך את חותמו הרב ותרומתו לענף.

מני פאר ז"ל נולד 6.91946 ונפטר ממחלה ב-3.9.2014. בראש ובראשונה היה פאר פרפורמר, שייזכר קודם כל בזכות הופעותיו הטלוויזיוניות, די היה בשהייה קצרה במחיצתו כדי לדעת שאת עולם היין הוא אהב לא פחות. אולי אפילו יותר.  היה ידען מובהק בכל הנוגע ליין, כולל ביטוי מונחים ושמות אזורים צרפתיים במבטא שלא היה מבייש חובב יין פריזאי.

על אף גילו וניסיון חייו, נותרה בו תשוקה אדירה ליין. ניכר היה שעולם זה, עם ההיסטוריה התרבותית הענפה שלו, עדיין הילך עליו קסם. ואם הזדמן לך לשתות יין במחיצתו, רבים היו הסיכויים כי תזכה לשמוע גם סיפור טוב ומעניין שהקנה ליין רובד נוסף מעבר לטעמי פרי הגפן.  למרות חיבתו הברורה ליינות בורדו, פאר מחזיק מניות רבות גם בקידום יקבי ישראל ותרבות היין הישראלית. זאת הוא היטיב לעשות במסגרת תפקידו כעורך המגזין "יין, גורמה ואלכוהול" ובמדור היין ב"מעריב", שאותו הקפיד לפרסם עד ימיו האחרונים. אפילו לאחר היוודע דבר מחלתו ושידורו של אותו ראיון עצוב אך אופטימי אצל אמנון לוי התפרסמה כתבה נרחבת ומפרגנת פרי עטו אודות יקב "דלתון" הצפוני. (מתוך כתבתו של איתי גלייטמן, הארץ).

יהי זכרו ברוך !!!

 

הכוסית האחרונה של מני פאר

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות