בדרך היין מספרים על יינות איטליה

04/06/2015
רבים מהם אפשר לרכוש בסניפי הרשת המשך »

איטליה התברכה במגוון אדיר של זני ענבים, אזורי יין, יקבים ושיטות יצור, הודות לאלה – ולמרות החוקים והמסורות – יינני איטליה לא מפסיקים לחדש וממחישים כל הזמן את היופי של עולם יין.  

איטליה היא פסיפס של יין: מגוון עצום של זנים – כאלף – מסורות מקומיות ואזוריות, חוקי יין ובעיקר טרואר מגוון להפליא, כל אלה מאפשרים ליצור יינות במגוון עצום לש סגנונות. יש בין ביינות איטליה יינות שמתאימים רק ואך ורק לצריכה מיידית, קלה וקלילה, וישנם יינות שגם עשרות שנים בבקבוק לא יספיקו להם. לא רק זה, אלא שכל אזור כמעט יש בו מזה – וגם מהאחר.

איך לקרוא ולהבין את תוויות היין האיטלקי?

Vino de Tavola – יינות שולחניים פשוטים ללא ציון מקור או בציר

IGP –  קטגוריה זו נקראה בעבר "IGT" ונוצרה בשנת 1992 עם הופעתם של בלנדים איכותיים שלא עמדו יותר בתנאי האפלסיונים השונים באיטליה כפי שנקבעו בשנת 1963. שילובם של זנים בינלאומיים ביינות רבים הביא ליצירתם של יינות חדשניים ומרשימים שאי אפשר היה לסווג בסיווג נמוך. סיווג ה- IGT וכיום ה- IGP מאפשר גמישות רבה ביצירת יין כל עוד מקורם של הענבים הוא באזור המוגדר.

DOC –  בשנת 1963 נוסחו חוקי ייצור היין לאזורים השונים ברחבי איטליה. חוקים אלו ניסו להבטיח את ייצורם של יינות איכות, בהתבססם על מסורות נטיעה, גידול ויצור קיימות. בפועל קיבעו החוקים מסורות, זנים ושיטות ייצור שלא בהכרח הביאו ליצור יינות איכותיים. תחת חוקי ה- DOC מוגדרים בכל אזור הזנים, הכרמים, שיטות הטיפול והגידול, רמות היבול המותרות, שיטות ייצור היין, רמות האלכוהול ביין וכן שיטות וזמני יישון היין. קיימים מעל 300 איזורי DOC, כשבפועל, כ- 80% מיינות אלה מגיעים מ-100 מהם בלבד. 

 DOCG – קטגוריה זו מתייחסת לאזורי היין האיכותיים ביותר באיטליה; שמות כמו ברולו, ברברסקו, קיאנטי קלאסיקו, ברונלו די מונטאלצ'ינו ואחרים.  על מנת לזכות בסרט הוורוד המעטר את הקפסולה של הבקבוק, על היין להתאים לחוקי האזור ממנו הגיע וכן לעבור מבחן טעימה. כיום ישנם 73 אזורי DOCG באיטליה.

אזורי היין הבולטים באיטליה
פיאמונטה –
צפון מערב איטליה מוכר לחובבי היין בעיקר בזכות כרמי פיאמונטה, ובעיקר כרמי אזור הלנגה הציורי, מקור הברולו והברברסקו, המיוצרים מזן הנביולו. בפיאמונטה מייצרים גם יינות לבנים מזנים כגון ארבאלוס, ארנייס, וקורטזה,  אבל היין הלבן המפורסם באזור הוא המוסקטו ד'אסטי. יין קינוח ארומטי זה נוצר כדי להיות פופולרי, קליל וקל לשתיה: הוא מבעבע קלות ויש בו רק מעט אלכוהול – כ- 5% עד 6% בלבד. 

טוסקנה – אזור טוסקנה נמצא במרכז איטליה, ומפורסם בזכות יופיו ועושרו. היינות הנפלאים של מחוז יפהפה זה – הקיאנטי, הברונלו די מונטאלצ'ינו והווינו נובילה די מונטפולצ'אנו – ממחישים כיצד יינות גדולים שעשויים היטב משלימים פסיפס תרבותי שלם, והם בני לוויה מוכשרים לאוכל מעולה, לשמן זית ולחוויה תרבותית כוללת. טוסקנה היא בית ליינות שולחניים פשוטים, יינות DOCG מפורסמים ויינות IGT פורצי דרך – סופר טוסקניים.  

Venetoונטו הוא אזור יין בצפון מזרח איטליה; אחד משלושה אזורים שידועים יחד בשם Venezie.  מבין השלושה, ונטו הוא היצרן הגדול ביותר של ייןDOC  לבן, והוא ביתם של יינות סואבה הידועים. לצידם הוא מוכר בזכות יינות הריפאסו והאמרונה של ואלפוליצ'לה והפרוסקו המבעבע  – מהגבעות של טרוויזו.

חמש עובדות על יין באיטליה

  1. איטליה יצרנית היין השניה בגודלה בעולם – אחרי צרפת ולפני ספרד ומייצגת כשליש מכלל הייצור בעולם
  2. היא גם יצרנית היין המבעבע השניה בגודלה – אחרי צרפת 
  3. באיטליה מעל ל-360 זנים המותרים לשימוש באזורים השונים ובסך הכל כאלף שידוע שנטועים בכרמים
  4. באיטליה ישנם 73 אזורי  DOCG ב-15 אזורים שונים – רובם מרוכזים בפיאמונטה, ונטו וטוסקנה

מדריך היין האיטלקי נקרא גמברו רוסו, והוא מדרג את היקבים מאחת עד שלוש כוסות

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
Text-to-speech function is limited to 100 characters
 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *