סדרת היינות הכשרים מספרד

09/05/2015
ELVI WINES המשך »

חברת ELVI WINES השייכת למויזס ואנה כהן, מגיעה לישראל, עם מגוון יינות כשרים מחבלי ארץ שונים בספרד:
 ריוחה, פריורט, מונטסנט ולה מאנצ'ה.

מויזס כהן שנולד בקזבלנקה, עלה לישראל בגיל 17 ולמד הנדסת חקלאות בטכניון. בתום לימודיו עבר לקטלוניה והתמחה בגידול ופיתוח גפנים. במהלך השנים פיתח פטנט הבוחן את הלחץ המפעל על הגפן, בכך הפך להיות מומחה המייעץ למספר יקבים גדולים בספרד.

ביחד עם אשתו אנה הם רכשו כרם עתיק של ענבי קריניאן וגרנאש בן 105 שנים, לו נתנו את השם קלוס מסורה (מסורת). מיקב זה הצליחו לייצר קריניאן מפואר ופורץ דרך שהצליח להשפיע על יקבים גדולים בעולם.

מאז ממשיכה משפחת כהן לרכוש כרמים ברחבי ספרד ומתמקדת בזנים מקומיים אשר מדגישים את ההשפעות השונות של האזור והקרקע על הגפן. כך היינות הם בעלי אופי מיוחד המושפע מהאזור ממנו הגיעו.

היינות השונים המיובאים לארץ ע"י חברת ש.ע.ל רובין הם:
 יין הדגל של משפחת כהן – הקלוס מסורה שעשוי מ-40% ענבי קריניאן, 30% ענבי גרנאש ו-30% ענבי סירה מחבל מונטסנט.
היינות הרנזה קריאנזה והרנזה SEMI קריאנזה העשויים 100% ענבי טמפרניו, מחבל ריוחה.
היין אינויטה העשוי מענבי סובניון בלאן ופנסה בלאנקה, והיין EL26 אשר מכיל 35% ענבי גרנאש, 25% ענבי סירה, 20% ענבי מרלו ו-20% ענבי קברנה סוביניון, מחבל פריורט.
היין אדר המכיל 37% קברנה סוביניון, 35% פטיט ורדו ו-28% סירה.
סדרת היינות וינה הנסינה המציגים יין אדום יבש, לבן יבש ורוזה. והיין הייחודי – סנגריה המגיעים כולם מחבל לה מאנצ'ה. 

ש.ע.ל רובין
החברה נוסדה בשנת 1995 ע"י דוד רובין ז"ל. החברה משווקת, מוכרת ומפיצה מותגים שונים בקטגוריות הבירה, יין והאלכוהול, בינהם; הוגארדן, מרטנס, לף, ערק מברוקה, וודקה ברלין ועוד.
כחלק מהתפתחות שוק היין בישראל וכתוצר של חשיפת הצרכן הישראלי ליותר ויותר יינות החברה חרטה על דגלה את חזון הנגשת זני הענבים והיינות הייחודיים מחבלי ארץ בינלאומיים ישירות אל הצרכן הישראלי בסופר ובחנות היין המתמחה. 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *