דרך האוכל הכשר

05/05/2015
חדש בישראל מגזין קולינריה לשומרי כשרות המשך »

קבוצת תכלת תקשורת מציגה מגזין קולינארי חדש:  'דרך האוכל כשר'  . המגזין אשר יוצא בחודשים האחרונים במספר גיליונות פיילוט זוכה לשבחים רבים על איכותו סגנונו והקפו.

מגזין 'דרך האוכל כשר' כולל הפקות אוכל עם המתכונים הטעימים, היפים והמקוריים ביותר, היישר ממטבחם של שפים בכירים לצד ראיונות עם מיטב השפים בארץ.

עוד בירחון החדש:
סקירת המסעדות הכשרות בישראל, היינות הכשרים, המוצרים וספרי הבישול החדשים והמסקרנים ביותר; שחקנים, אמנים ודמויות מוכרות שיכניסו את הקוראים לביקור במטבח של אמא שלהם ועוד ועוד. בנוסף על כך, ירחון דרך האוכל הכשר יביא את המדריך המקיף לנסיעות כשרות

בחו"ל, ביקורת קידושים ומתכונים לשבת עם טיפים שיסייעו לקוראים לצלוח את הפלטה מבלי לייבש את האוכל וכן מתכוני קינוחים מפנקים, כשכל שלבי ההכנה יפורטו שלב אחר שלב.

מגזין "דרך האוכל הכשר" יכלול למעלה מ-40 מתכונים בכל גיליון, ויכול להוות למעשה מעין ספר בישול ואפייה שמתחדש כל הזמן עם מיטב המנות והשפים בישראל, כולל מנות צמחוניות וטבעוניות.

דרך האוכל

מגזין דרך האוכל  הוא  מגזין קולינריה מעודכן, מקיף, צבעוני ואיכותי.  הוא כולל מתכונים בלעדיים, דיווחים שוטפים על הטרנדים החמים בתחום, כתבות מרתקות על תרבות האוכל, מנות מהפכניות וצילומים מרהיבים. 
כל אלה במגזין הכולל 116 עמודי כרומו מהודרים.

תכלת תקשורת – מו"ל הירחונים הגדול בארץ, המוציא לאור 20 מגזינים מכל הסוגים לכל הגילאים וביניהם: "נשים", "עיצוב", "נשיונל ג'אוגרפיק", "מעריב לנוער", "מעריב לילדים", "דרך האוכל", "דרך האוכל – כשר", "חיים אחרים", "סגולה", "הורים וילדים", "מגזינה", "זבנג", "פודקיפוד", "אותיות, "גווול", "קידס" ועוד.

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *