ימי הונגריה בישראל

30/04/2015
טעימות מזון ממיטב המסורת ההונגרית המשך »

שגרירות הונגריה בישראל בשיתוף עיריית תל אביב
מזמינות אתכם ליהנות מאירוע מיוחד

בחסות בלעדית של ענקית הניווט
 ההונגרית-ישראלית
IGO

האירוע יתקיים בימים שישי-שבת בתאריכים    
     15-16 במאי במתחם התחנה בתל אביב בין השעות 11:00 ל-16:00

האירוע פתוח לקהל הרחב, בנוכחות שגריר הונגריה בישראל

שגרירות הונגריה בישראל, בשיתוף עיריית תל אביב ובחסות IGO יוצאת באירוע "ימי הונגריה בישראל", אירוע הנועד לחשוף את התרבות ההונגרית בפני הקהל הישראלי. במסגרת האירוע במתחם "התחנה" בתל אביב יתקיימו מופעי פולקלור הונגרים, הופעות ג'אז של נגנים מהונגריה, תוצג תערוכת צילומים ייחודית של הצלם ההונגרי יהודי, אימרה קינסקי, ותערך תחרות מיומנות בקובייה ההונגרית.

קהל המבקרים אף יוכל ליהנות מאוכל הונגרי שיוכן במקום על ידי שפים מקומיים (ישראלים) המתמחים במטבח ההונגרי ומטעימות של יינות הונגריים. בין המאכלים שיוצעו ממיטב המסורת ההונגרית: קיורטוש, גולאש הונגרי, לאנגוס, פלצ'ניטה ועוד. בנוסף, יוצעו טעימות של יין הונגרי משובח.

Farkas Zsolt trio
שלישיית נגני ג'אז מובילים מהונגריה תנגן במתחם התחנה בערב יום שישי ושבת.

חברי השלישיה: זסולט פארקס (Zsolt Farkas) על הפסנתר, רוברט נאגי ((Róbert Nagy על התופים ואדריאן סזאג'קו (Adrián Szajkó ) על גיטרת בס.

Paloc Folk dance group
להקת מחול אתנית המגיעה מצפון הונגריה תופיע במתחם התחנה. הלהקה תציג מופע מחול המבוסס על הפולקלור ההונגרי על שלל מחוזותיו, עם תלבושות מסורתיות וריקודים רבים ברפרטואר. חברי הלהקה משתתפים באופן קבוע בפסטיבלים הונגריים ובינלאומיים וקטפו פרסים רבים.

הרכב מוסיקלי של טיבי גולן
אמן החלילים האתניים טיבי גולן נולד ביוגוסלביה. כשפרצה המלחמה הוברח להונגריה ועלה לישראל. אחרי שהיה מחלוצי מוסיקה אתנית ומוסיקת עולם בישראל- חזר עם משפחתו להונגריה והקים בה הרכב עם נגנים צוענים אותנטיים כבהמשך שב לישראל. באירוע "ימי הונגריה" ינגן מוסיקת פולקלור הונגרית.

תערוכת צילומים של הצלם ההונגרי-יהודי אימרה קינסקי (Imre Kinszki)
צלם הונגרי יהודי אשר נרצח בשואה. נחשב לאחד מהצלמים המובילים בבודפשט באותה תקופה. למעלה מ-50 מיצירותיו, בשחור לבן, יוצגו בתערוכה במתחם התחנה במסגרת ימי הונגריה בישראל.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *