קסם של יקב

11/04/2015
מיכל רג'ואן המשך »

טעימת רובי קברנה, של יקב תשבי, בפסטיבל ארץ וטעמים, היו אחת הסיבות המשמעותיות עבורי ללכת לבקר ביקב וללמוד עוד קצת על היקב.  גם "ארוחות הבוקר במסעדה של תשבי מצוינות" או "המעשנת של גולן פשוט נפלאה", אז כשצריך צריך. דיברתי עם גולן בחול המועד פסח ואמרתי לו שאני קופצת בצורה ספונטנית לחלוטין לביקור ביקב.

כשהגעתי למקום, התקשרתי לגולן, שאמר שהוא נמצא ב"מושבה" ב"מעשנת", מאוחר יותר הסתבר לי, שבגלל חול המועד פסח, המעשנת עלתה לזיכרון יעקוב.

את פני קיבלה עדי נצר, שהייתה עד לא מזמן עוזרת יינן והיום אחראית על תחום השוקולד "ולרונה".

אעז ואומר שכבר מההתחלה, הבנתי שלא הגעתי ליקב סטנדרטי. מתחם גדול ומרשים, חדר מבקרים מהודר, מזקקת ברנדי, מסעדה חלבית, גורמה של שוקולד ומאפיית לחם. הכול של "תשבי" .

ב-1985 החליט יונתן תשבי, דור רביעי במשפחה הכורמים, לפרוש מכרמל מזרחי ולהקים יקב עצמאי. בתחילה הוא קרא ליקב על שם רוטשילד "יקבי הבארון", אך מאוחר יותר השם התחלף ל"יקבי תשבי", על שם המשפחה.

ביקב עובדים רוב בני משפחת תשבי, יונתן תישבי, מייסד היקב, משמש כמנכ"ל, אישתו, נילי, מנהלת את מרכז המבקרים וגולן, היינן הראשי וסמנכ"ל.

כיום היקב מייצר כמיליון בקבוקים בשנה. גולן אינו מעוניין להרחיב את כמות הייצור אלא להישאר בכמות הקיימת כיום ולהתמקד באיכות ובמותג.

נראה כי היין הלבן תופס תאוצה, כי היום כ 40% מהייצור הינו יין לבן וגם, במקרה זה, בחגי תשרי היקב נמצא במצב של חוסר ביינות לבנים.

לאחרונה שונתה התווית לחלק מהסדרות לכתום חלודה, מה שנותן לבקבוק "לוק" יוקרתי, כמו היין שהוא מכיל.

היינות מתיישנים בחביות עץ אמריקאיות, ולדעתי זה מה שנותן לחלקם את הקלילות והארומה הים תיכונית.

ליקב ישנה ייחודיות במספר רב של תחומים, ביניהם מזקקת הברנדי שעומדת במרכז חדר המבקרים. כשהוחלט להקים מזקקה, גולן הלך ללמוד בעיר "קוניאק" שבצרפת את ייצור הברנדי.

הברנדי של תשבי הינו היחידי בישראל אשר מיוצר במזקקת אלמביק, לפי השיטה המסורתית ולפי סגנון הבישול של `רמי מרטין". הברנדי מתיישן בחביות עץ אלון ונחשב לבין הטובים בעולם.

נכנסו לחדר ישיבות מהודר, שבעצם היה חדר הטעימות שלנו לביקור זה. החדר מעוטר בתמונות של שפים להם תשבי מספק את מותג שוקולד "ולרונה". בסוף החדר התמקם לו ארון גדול במיוחד ומה שהכי משך אותי בארון הזה, היו אלו השוקולדים שהסתגרו להם בצד בגלל חג פסח. כמו שאומרים "לראותם בלבד".

עדי, שלפי ההתלהבות שלה ומההסברים שלה על היקב, השוקולד וכל הטוב הזה שמסביב, נראה כי היא עובדת ביקב רק שבוע.  למעשה עדי עובדת שם כמה שנים לא מבוטלות.  היא אמרה לי שאני ממש חייבת לטעום את הקברנה "עמק הברכה" ואיך לא טעמתי אותו עד כה, וחייבים לתקן את זה. (לך תסביר לה שרק לפני שמונה חודשים למדתי טעם עפיצות מהו).

מיכל רג'ואן בתשבי

Thisbi Estate , קברנה סוביניון עמק הברכה 2011
בהחלט, ניראה לי שעדי צדקה בכל מילה שהיא אמרה על היין הזה.
היין הופק מענבי קברנה מהרי יהודה מכרמים בגובה של כ – 800 מטרים. אקלים קר המתאים בהחלט לגידול של קברנה סוביניון.
היין התיישן 16 חודשים בחביות עץ אלון.
צבעו של היין אדום כהה, צבע נהדר. ארומות של פירות בשלים, ליין יש ארומת ריח הווניל, המאפיינת את ההתיישנות בחביות עץ אמריקאיות.
הטעם עשיר בתערובת של פירות בשלים. נראה כי היין מתאים לשתייה עכשיו אבל גם יוכל להתיישן ולנוח עוד קצת.

Thisbi Estate פטי ורדו 2012
יין בוגר, עם חמיצות נהדרת וארומות של פירות הדרים.

Tishbi, קברנה פרנק 2014
היין, לא התיישן בחביות כלל. ארומות של פירות אדומים, עדינים פשוטים, ים תיכוניים.
הטעם בקורלציה מלאה עם האף. גוף קליל. אפשר לשתות את היין גם בארוחת צהרים בימי האביב החמימים.
ים תיכוני נהדר כבר אמרנו?

ומה מגיע עם היין? גבינות? זה כבר  טרנד ישן, בשביל מה יש שוקולדים או יותר נכון בשביל מה יש "ולרונה"?

בתשבי מגיע מארז קטן של שישה שוקולדים, אשר כל קובייה מהמארז, מתאימה לזן ענבים מסוים. היקב הכין "עלון" אשר מתאר איזה שוקולד מתאים לאיזה יין. השוקולד מחדד את טעמי היין ואת חלקם הופך לגוף בינוני יותר מגוף מלא.

לאחר הביקור ביקב, התיישבנו לאכול במסעדה החלבית. חבל שזה היה פסח ולא יכולנו לטעום מהלחמים שמיוצרים ממש בפינה, אבל האוכל היה מעדן בפני עצמו.

בסוף הטיול, עליתי לזכרון לבקר את גולן ב"מעשנת".  בנוסף להיות יום זה, חלק מחול המועד, ערב לפני, גולן הופיע בחדשת המרכזיות בטלביזיה והציג את "הגזלן" שלו. זה רק הביא יותר אנשים סקרנים ורעבים לבשר, לנסות את יצירת האומנות הזו.

גיליתי יקב, שהוא לא רק יקב, הוא מותג, המייצר גורמה נלווה ליין. מה שסביב הוא באמת גורמה. השוקולדים, הריבות, המסעדות, המאפייה ואיך לא, האנשים המדהימים ואהבתם למקום, שבזכותם יש באתר זה קסם ואהבה.

גיליתי יצירתיות ועולם מתלווה ובכל פעם מחדש אני מגלה, שיש כאן משפחה והם לא מגיעים "לעבודה" הם מגיעים "ליקב".

לכו לבקר, טעמו את היין , תחוו את האווירה, כי הקסם נמצא שם בכל מקום.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *