קייטרינג עמרי מגל מדווח מהשטח

11/04/2015
בישול הוא אמנות המשך »

חברת הקייטרינג "עמרי מגל" הוקמה בשנת 2010 על-ידי עמית סולומון ועמרי מגל כחברת קייטרינג איכותית.

עמרי מגל, בוגר ה-Cordon Bleu בפריז, אותו סיים בהצטיינות במגמת ה Grand Diplome. בעל וותק רב בתחום הקייטרינג ובעליהן של שתי מסעדות בניו-יורק.

על פי תפיסתו, בישול הוא אמנות והמקום ליצור ולהביא עצמך לידי ביטוי. המטבח הוא סופו של תהליך, אשר מתחיל בטבע, חקלאות ותוצרי האדמה. ההשראה של מגל פשוטה ומגיעה ממרכיבי המזון, עונות השנה והשוק.

מגל: "השאיפה המתמדת למצוא חומרי גלם ומטבחים חדשים מביאה אותי לשוטט בעולם, ליהנות ולחקור שווקים ומטבחים מקומיים. הרצון המתמיד לעבוד עם "הדבר הטוב הבא" הביא לשיתוף פעולה עם חברת "עלה עלה" במציאת גידולים ברחבי העולם והבאתם למטבח הישראלי. בישול הוא אומנות, הבמה בה אני יוצר ומתבטא. המטבח הוא קצה התהליך, הנגיעה האישית האחרונה בפס הייצור המופשט, המופלא של הטבע, האדמה, החקלאות, ההשראה פשוטה, חומרי הגלם, המקור, העונה.

תפישתנו נותנת את מירב הכבוד לחומר הגלם הבסיסי ופיתחנו במהלך השנים קשרים עם מגדלים חקלאיים אורגנים המספקים לנו את תוצרתם".

כחלק מהעשרתו הקולינרית עמרי מסתובב רבות בעולם, ממשיך להתמחות ולהתחקות אחר מטבחים שונים, חומרי גלם, כלי הגשה וסגנונות אירוח. המטבחים העיקריים מהם מושפע הינם המטבח המקומי, הניו-יורקי, הספרדי והאיטלקי מהם נוצר לאט לאט המטבח הים תיכוני "החדש", המשלב חומרי גלם וטעמים מקומיים עם טכניקות בישול מודרניות ועם מוצרים חקלאיים חדשניים.

עמרי ושותפו עמית סולומון מלווים כל אירוע בצורה אישית, מהשלבים הראשונים של תכנון התפריט, ההכנות, בחירת הצוות וכמובן "הסרוויס" עצמו.

לאחרונה קייטרינג עמרי מגל הופקד על המנות באירוע חגיגות 250 שנה למוזיאון ההרמיטאז' מסנט פטרסבורג הנמנה בין חמשת המוזיאונים הגדולים בעולם, אשר נחגג במוזיאון תל אביב;  אירוע השקה לרגל כניסת מלונות היוקרה W לישראל, חתונתו של השף עומר מילר ואירועים נוספים.

קייטרינג עמרי מגל
טלפון: 050-3060090

אתר: www.omrimagal.com  אינסטגרם: @omrimagal

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *