יין באהבה, פסטיבל ארץ כרמים וטעמים 2015

30/03/2015
מאת: מיכל רגואן המשך »

אתם יודעים ממה אני הכי נהנית בעולם היין? האנשים. כולם מחייכים, חברותיים כל כך  והאווירה, האווירה הזו, שברגע שהגעת לטעימות  או לתערוכה, או לכל אירוע יין כזה או אחר, השארת את כל הצרות בבית ובאת באמת לבלות. לבלות עם אנשים כמוך.

ככה בדיוק הרגשתי בפסטיבל  של רותי בן ישראל. השארתי את היום הארוך שהיה לי מאחור, גם מבלי שהתכוונתי, כי ברגע שנכנסתי לחלל הפסטיבל, "ארץ כרמים וטעמים", ידעתי בדיוק למה אני נמשכת לעולם הזה.

פסטיבל "ארץ כרמים וטעמים" מתקיים זו השנה השנייה ומארח עשרות יקבים אזוריים מצוינים, אוצרת היין ובעלת חברת "ארץ כרמים וטעמים", רותי בן ישראל, שהכרתי סוף סוף, מחוץ לעולם הווירטואלי, היא מארגנת הפסטיבל ביחד עם הנהלת רמת הנדיב.

ארץ כרמים וטעמים

אז מה היה שם? חוץ משמחה ומחברים? הרבה יקבים נהדרים.
הלוואי והייתי יכולה לטעום עשרות יינות, שהציגו היקבים, אבל טעמתי את חלקם והבאתי לכאן את ממצאי, חשוב לי לציין שזן הקריניאן, די היה דומיננטי בקרב היקבים וטעמיו היו מפתיעים.

יקב אייל, שרדונה 2013
מדובר על יין מצוין, אף נהדר ופירותי, הטעם בקורלציה נהדרת עם האף, "אפטר טייסט" שמשאיר טיפה של מרירות, אך פותח את הלב.

את יקב אייל הכרתי האמת, לפני כמה חודשים בזכות ה"פינוטאז'" שלהם ואני חייבת לציין שהם מפתיעים בכל פעם מחדש

יקב אלונה, קברנה פרנק
הענבים נבצרו מכרם יחידני בגבעת נילי. הרכב 85% קברנה פרנק ו 7.5% קברנה סוביניון  ומרלו

הברט מורגש כאן בנפלאותיו. יש כאלו שימצאו את היין הזה כ"פגם" אבל אני, כנראה ומסתבר, חובבת את האיכות הזו, התרגשתי מהריח ואפילו יותר מהטעם.

היין המשיך להתפתח גם בכוס לאחר שנמזג לי ואחרי 20 דקות טעמיו היו עוצמתיים יותר.

לא הכרתי את יקב אלונה, אבל את קברנה הפרנק שלהם, סביר להניח שאאמץ למקרר היינות שלי בקרוב.

יקב תשבי, רובי קברנה 2012
כמובן, ששאלתי "מה זה רובי קברנה" ונעניתי, שמדובר בהכלאה של קריניאן וקברנה סוביניון, שנועד כדי להוסיף צבע וחמיצות ליינות ה'חמים' של האזור.

תשבי הוא אחד מהיקבים היחידים שמשתמשים בזן והם בהחלט הפתיעו.

צבעו נהדר עד מושלם, עוד לפני ש"עירסלתי" את כוס היין , כבר עלו ממנו הארומות המושלמות של פירות אדומים , הטעם בעל מיצוי מקסימלי של הפרי , גם ארומות חמאה ושוקולד, היו שם .

אהבתי. נקודה

יקב וורטמן,  קריניאן 2013
הידעתם שפירוש השם "וורטרמן" הוא טירת שאמבור  בעמק הלואר בצרפת? גם אני לא ידעתי.

חי וורטרמן, הכורם והיינן של היקב, בחור שהחיוך, כנראה, הוא שמו השני ואהבה למקצוע היא במקום ראשון, קיבל את פנינו מאחורי הדוכן.

ריח של פרי בשל ופירות אדומים, הטעם בקורלציה נהדרת עם הריח, גוף מלא ועסיסי, נימוח בפה ומשאיר בחלל הפה, דומיננטיות ענוגה של יין טוב ואיכותי .

היקב עצמו, השאיר בי רושם מעולה, לא טעמתי את שאר יינותיו, כי רציתי להספיק לטעום כמעט מהכל, אך אני בטוחה שגם שאר יינותיו באיכות כזו.

רואים שהיין מגיע באהבה ובהשקעה .

יקב שושנה , בלנד 2009
אז הכרתי  גם את שושנה, אישה אצילה וצנועה.

"היכן שטמון הקושי, שם מצוי התיקון", אלו מילותיה של שושנה, כאשר את החלה את דרכה כיוצרת יין , המשפט לקוח מאחת הכתבות שקראתי לאחרונה על היקב ואני מאוד מתחברת למשפט, לא רק בתחום היין אגב .

אז מה טעמתי? בלנד 2009, קברנה פרנק, מרלו, סירה.

פרט לריחות הנפלאים שקברנה פרנק יודע להטמיע, מרגישים את ארומות העץ אבל לא בכמות מוגזמת, הטעם, בקורלציה עם הריח, משאיר בחלל הפה, ארומה קלילה, שמשאירה לך טעם של עוד.
 

אז מה היה לנו ? המון יקבים מיוחדים, שלכל אחד יש סיפור מופלא מאחורי היקב, נראה כי זן הקריניאן תופס תאוצה וחלק מהיינות שטעמתי כקריניאן זני היו פשוט מעולים.

נראה כי , התעוזה לשילובים של זנים פחות שכיחים, גם היא תופסת תאוצה, מה שאומר שיש לנו יקבים נהדרים, שלא פוחדים לנסות וברוב הפעמים גם מצליחים בגדול .

שיהיה לכם חג שמח ומשכר !!!

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *