מימי בן יוסף איש השנה בתעשיית היין שלנו

13/02/2015
הוכתר בערב הגאלה - טרהוינו 2015 המשך »

בערב הגאלה המסורתי שחתם את תחרות היין הבינלאומית – TERAVINO  2015, הוכרז מיכאל (מימי) בן יוסף לאיש השנה בתעשיית היין הישראלית. 

כמי שמלווה את התעשייה הישראלית מאז שנת עלייתו ארצה 1952, בן יוסף נמנה על אחד האנשים, שחותמם על תעשיית היין הישראלית לא יסולא בפז.

מיכאל בן-יוסף נולד, גדל והתחנך בין כרמים, גפנים ויין. בהיותו סטודנט בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון של יאסי, רומניה, עלה ארצה, התגייס לחיל-האוויר ושירת כטייס במשך 7 שנים. בשנת 1958 הצטרף לחברת אל-על ושימש קברניט בכיר במטוסי בואינג 747, קרוב ל- 40 שנה.

טיסות בינלאומיות אין ספור, אפשרו לבן-יוסף להגשים את חלום חייו: לבקר בכל אזורי גידול גפן היין בעולם ולהפוך לטועם יין מקצועי. בן יוסף השתתף בקורסים לטעימת יין באקדמיות הצרפתית הגרמנית והבריטית והינו בעל תואר  WINE MASTER  מטעם האקדמיה הבינלאומית ליין בסן-פרנסיסקו, קליפורניה.
מימי נחשב מומחה לטעימת יינות בינלאומיים ויינות ישראל, כתב את ""ספר היין"" – ספר בסיסי ללימודי היין – הוא העורך המקצועי של המגזין "יין" (בשיתוף עם המגזין הבריטי DECANTER ),  כותב במגזין סיגר, מפרסם מאמרים רבים, מלמד באוניברסיטה ובבית-הספר לתרבות היין ומשמש יועץ וינולוגי לרשתות בתי-מלון.

ספר "יינות ישראל" והמדריך המצורף לו מספקים לאוהבי היין, את התשובות על "כל מה שרציתם לדעת על יין ישראלי ולא העזתם לשאול".

 
צילם ישראל פרקר

חיים גן, איש הענבים, מפיק התחרות: " הבחירה במימי כאיש השנה הייתה טבעית, מדובר באישיות שתרמה ועדיין תורמת רבות לתעשיית היין בישראל ואני שמח שלאחר שנים בתחום, ניתנת ההזדמנות להודות לאיש הגדול הזה על כל שנות פעילותיו. לחיי תעשיית היין הישראלית"  

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *