"יפו" – ספר חדש של כוהנת האוכל

10/02/2015
וספרי הבישול אלינוער רבין המשך »

בספרה החדש, לוקחת אותנו אלינוער רבין לסיור במחוזות ילדותה ביפו,  המלווה בהמלצות תיירותיות וקולינריות, המשולבות עם צילומים מרהיבים של הצלמת מיכל רביבו, והעיצוב של רוני בר, שמצליחים להעביר לקורא את המראות, הטעמים והריחות שבספר. "יפו" יוצא לאור על ידי הוצאת הספרים "מדיה 10"

כוהנת האוכל והיועצת הקולינרית אלינוער רבין, שהוציאה עד היום לאור ספרי בישול, חורגת מהרגלה ומציגה ספר חדש – "יפו", המשלב בין תיירות, קניות ואוכל וכולל סיור מודרך לאורכה ולרוחבה של יפו. רבין לוקחת את הקורא לסיור בין רחובות העיר, דרך גלריות של אמנים, מסגדים, כנסיות, אתרים היסטוריים, בתי כנסת עתיקים, חנויות לנרגילות, מסעדות אותנטיות, דוכני ממתקים, בתי קפה ועוד ועוד. נוסף לכל אלו הספר כולל המלצות על בשלניות ערביות ילידות יפו, שמכינות בביתן מאכלים אותנטיים ומציעות אותם למכירה לכל המעוניין.

יפו

הספר מכיל צילומים מרהיבים של חוף ים המלווה את העיר לכל אורכה, הנמל, הדייגים, ריח הגלים, האימהות עם העגלות הילדים, גן המדרון, זוגות האוהבים, צלצול פעמוני הכנסיות, קריאת המואזין, הסמטאות הצרות, שיחי הבוגונוביליה, חנויות הבשר, הדגים והירקות, דוכני הפלאפל והמלבי, חנויות התבלינים, בתי המלאכה, בתי הקפה עם ריח הקפה הקלוי, הגלידריות ומאפיות הפיתות. עוד בספר, צילומים של שוק הפשפשים, שכונת נוגה, הגינות ורחובות המדרגות.

בספר משולב מידע היסטורי שנאסף בעזרת מיטב המומחים בהיסטוריה של יפו, ביניהם ד"ר איליה ליסננסקי המומחה לכנסיות ומסגדים של יפו,  עו"ד סמי אבו שחאדה המומחה ליפו ועו"ד אחמד בלחה, מנהל האגף לפיתוח מיזמים ציבוריים וקהילה ערבית במשלמה של יפו, עו"ד ירון קליין, מנכ"ל החברה לפיתוח יפו העתיקה ואברהים אבו שינדי מנהל המרכז הקהילתי ערבי-יהודי. הידע על הנמל העתיק הגיע מראובן אברמוביץ, צ'יפס, מנהל המעגן. חלק מהבשלניות שמופיעות בספר שולבו בו בהמלצתו של השף חנן שגיא, שהכיר אותן לאלינוער רבין.

אלינוער רבין מתגוררת ביפו כבר 15 שנים והרצון לכתוב על יפו,ליווה אותה שנים רבות. עוד בימי ילדותה, אביה, שהיה אז חבר כנסת, סגן ראש העיר ת"א יפו ויו"ר החברה לפיתוח יפו העתיקה, היה לוקח אותה לטייל בשכונות ובסמטאות של יפו כדי לחוות מהטעמים, מהריחות ומהמראות המדהימים והאותנטיים של יפו. "אבי ואני היינו עולים לפסגה של יפו העתיקה ומשקיפים על אורותיה של תל אביב", היא נזכרת. "אהבתי לטייל ביפו לפנות ערב, להקשיב לשירת המואזין, לצלצול הפעמונים, ליהנות מתירס חם מהחבית, ממשקה תמרים, מכוס מלבי ומחלונות הראווה עם קישוטים לחג המולד. בשבילי יפו הייתה ועדיין מקום קסום לטייל, לקנות להתפלל, לאכול ולחיות".

240 עמודים, מחיר 110 שקל 

"יפו" – ספר חדש של כוהנת האוכל  וספרי הבישול אלינוער רבין

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *