השף מאיר אדוני מארח את השף Enrico Cerea

09/11/2014
לשני ערבים משותפים, ישראל-איטליה המשך »

11-12 לנובמבר 2014

Enrico Cerea & Meir Adoni – Back  to Back Menu at Catit

השף מאיר אדוני ממשיך במסורת אירוח שפים ממסעדות מכוכבות מישלן במסעדת כתית וכעת יוצר ארוחה משותפת עם השף Enrico Cerea  (אנריקו צ'ראה) ממסעדת "דה ויטוריו" המכוכבת בשלושה כוכבי מישלן מברגמו איטליה.

אנריקו יגיע לביקורו השני בישראל כאורח של מותג המים היוקרתי סן פלגרינו ושל השף מאיר אדוני, לרגל שיתוף הפעולה ויצירת ארוחות משותפות במסעדת כתית.

אנריקו ומאיר נפגשו לראשונה באירוע של סן פלגרינו בפורטוגל. בביקורו האחרון של אנריקו בישראל לטובת שיפוט בתחרות "השף הצעיר של סן פלגרינו", הוא הגיע לארוחת טעימות בכתית של כעשר מנות בהתקיימה בשעת בוקר בה החליטו השניים כי יבשלו ארוחות משותפות בעתיד.

מסעדת "דה ויטוריו" נפתחה בשנת 1966 ע"י ההורים ויטוריו וברונה (Cerea) שהתחילו שושלת של יצירה קולינארית  אמיצה ומקדימה את זמנה של משפחת Cerea. המסעדה קיבלה את כוכב המישלן הראשון ב 1970, ב 1996 זכתה בכוכב שני וב 2010 זכו לדירוג הנכסף של הכוכב השלישי.

משפחת Cerea הפכה לשם למצוינות קולינארית דינמית במשך 45 שנים. היום מסעדת "דה ויטוריו" מנוהלת על ידי גברת רונה קריאה וחמשת ילדיה. אנריקו ורוברטו הינם השפים המובילים את המסעדה, פרנצ'סקו מנהל את מרתף היין ושירותי הקייטרינג, רוסלה אחראי על קשרי הלקוחות והאירוח במסעדה ובמלון וברברה מנהלת את בית הקפה-הקונדיטוריה בברגאמו אלטה.

אנריקו האח הבכור נחשה לשף בעל סגנון אישי מובהק אשר חוקר את חומרי הגלם ומפליא בטכניקות רבות.

השף מאיר אדוני הינו השף של המסעדות "כתית", "מזללה", "בלו סקיי" ו"לומינה" ונושא הדגל של המטבח הוירטואוזי היוצר בישראל.

שני השפים יבשלו    back to back menu של 7 מנות.

הארוחה כוללת שתיה קלה של סן פלגרינו או פנה ושתיה חמה.
מחיר הארוחה 850 ₪.

  מסעדת כתית,
רחוב נחלת בנימין 57,
תל אביב.
03-5107001.

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *