דרושים אוהבי GUINNESS לצורך טיסה לדבלין

09/11/2014
ל Guinness - Temple Bar Irish Pub המשך »

רשת  Irish Pub Temple Bar, רשת הפאבים האיריים האיכותית והגדולה בישראל, יוצאת במהלך חודש נובמבר בפעילות ייחודית עם מותג הבירה האירי המוביל  Guinness. כראוי לרשת הפאבים האירית המובילה בישראל ה- Temple Bar ובירת Guinness חברו יחדיו להציג ולחשוף ללקוחות הישראלים את הדרך הייחודית והנכונה למזוג את הפיינט המושלם של Guinness על פי כללי המסורת.

 הפעילות תתבצע כתחרות שתתקיים בכל סניפי הרשת בארץ, בין ה-2/11/14  – 30/11/2014 עד לגמר הגדול ב- 11/12/2014 שיתקיים ב- Temple Bar גלילות ,רמת השרון.

הזוכה בתחרות יזכה בחוויה יוצאת דופן  – טיול מתנה, בן שלושה ימים, בדבלין אירלנד הכולל כרטיס טיסה ובית מלון המשלב ביקור במרכז המבקרים של Guinness בדבלין. המקום השני  יזכה בתיק ובמעיל יוקרתיים ממותגים Guinness המיועדים לאספנים,  ואילו הזוכה במקום השלישי יזכה בהזמנה מתנה בסך 250 ש"ח לאחד מסניפי ה- Temple ברחבי הארץ.

במהלך חודש התחרות, בימים קבועים לכל סניף יוכלו הלקוחות המזמינים את בירת Guinness לנסות ולהפגין ידע במזיגת הפיינט המושלם , וליהנות מחולצה ממותגת למוזג הפיינט המושלם של גינס וטמפל בר . מבין כל אלו שיתנסו באותו הערב, הברמן האחראי בפאב, יבחר את המוזג הטוב ביותר והוא יוזמן לגמר שיתקיים ב- 11/12/14 בטמפל בר סינמה סיטי גלילות,  בנוכחות אושיות חיי לילה  מהבולטות בארץ ובחו"ל.

איציק אדרי, מבעלי רשת ה- Temple Bar: "הרשת מקדמת מאז היווסדה את האהבה לבירה, לתרבות שתיית הבירה ולחוויה האירית. מתפיסה זו נולדה הפעילות הקרובה שתאפשר ללקוחותינו להבין ולהתחבר אל האהבה לתרבות השתייה של מותג   Guinness. אנו מזמינים את כל לקוחותינו ליהנות מחוויה יוצאת דופן "

רקע – כיצד מוזגים את "הפיינט המושלם": Pour Your Own Pint הוא שמה של פעילות מיוחדת, הקוראת לצרכני הבירה למזוג לעצמם את הפיינט המושלם. "הפיינט המושלם" של Guinness מתאפיין ב"כתר" כיפת קצף לבנה ומוצקה בגובה של 15-20 מ"מ, ובעובי של כאצבע. את ה"כתר" הזה מזהים צרכני Guinness כמאפיין העיקרי של הפיינט. אופן המזיגה קריטי ואין מדובר בטקס שנועד למביני דבר בלבד, מאחורי כל העניין מסתתרת פילוסופיה שלמה: רגע המזיגה מהווה את היציאה הראשונה של הבירה לאוויר העולם, מאז מילוי החבית. במהלך הטקס הזה ניתן לראות את זרם הבירה ואת בועות החנקן שיוצרות את כתר הקצף הלבן בראש הבירה הייחודית. יש לזכור שמזיגה נכונה נמשכת  119.5 שניות בדיוק ועוברת דרך שש נקודות ציון מתוך שני שלבי המזיגה העיקריים, שכל ברמן באירלנד מכיר ומבצע בדיוק רב.

השלב הראשון: מחזיקים את הכוס בזווית של 45 מעלות מתחת לפייה (מבלי ליצור מגע) מושכים את הידית עד סופה ונותנים לבירה להחליק על דפנות הכוס ולמלא אותה עד תחתית סמל הנבל (כ- 3.5 ס"מ מהקצה). מניחים את הכוס על הדלפק וממתינים 40-60 שניות עד שהקצף ייפרד מהגוף הכהה.

 השלב השני: אוחזים את הכוס ישר ומוזגים "ברוורס" (פשוט דוחפים את ידית המזיגה קדימה), בלחיצה קלה וקצרה אשר ממלאת את הכוס בלי לפגוע בכתר, ומגישים את היצירה המושלמת.

שעות פתיחה: ימים ראשון עד שישי  – 17.00 ועד אחרון הלקוחות, שבת החל מהשעה 12.30 ועד אחרון הלקוחות

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *