"ג'אז אדום לבן" בקול נתניה

18/10/2014
יין וג'אז ברדיו המשך »

 סיכם וצילם ישראל פרקר

חיים גן, איש הענבים, היה אורחו של יוסי נאור בתכנית הרדיו שלו "ג'אז אדום לבן" בקול נתניה. זאת הייתה תכנית ה100 החגיגית של יוסי. גם אני הייתי שם,ואני מביא קצת מדבריו של חיים.

חיים גן: אני אוהב את מה שאני עושה. אני בר מזל ומתעסק בתעשית היין מעל 20 שנה.אני עדיין לומד ומלמד ובעל זכות להיות עם איש הענבים גם כמרכז הדרכה ליין וגם בהפקת תערוכות ופסטיבלים ולכתוב ולתאר.
ישנם 12,000 זנים סוגים של ענבים.

הקמנו את איש הענבים בסוף שנת 1999. יין הוא מוצר צריכה בסיסי. יוסי בחר לדבר בתכנית על יינות שמשתבחים ומתיישנים, אבל  למען האמת לא כל היינות משתבחים עם הזמן. 95 אחוז מיינות העולם ראויים לשתיה אך ורק בשנתם הראשונה.
כשאנשים נפגשים ומישהו אומר לגברת שמולו שהיא משתבחת כמו יין,  אז אולי הוא מתכוון בעצם לריזלינג או לסוביניון בלאן הלבנים, יינות שלא משתבחים עם הזמן. איזה לחץ !!!
שבריר קטן של יינות יכולים להשתבח עם הזמן, אבל מומלץ לרוב הצרכנים והמאזינים לשתות יינות צעירים, ולנו הזקנים ללגום יינות זקנים." כמובן שאין לשמור בבית לאורך זמן בקבוקי יין שנועדים לשתיה מהירה.

לכוסות נמזג יין קסטל בציר 2000 , וחיים מספר שזהו יקב שהוקם ב1992 ע"י אלי בן זקן במושב רזיאל בחלקת עולם מדהימה.
"כשאתה יושב במסעדה איכותית , מתחשק לך יין ואז אתה מחליט לעשות יין , והוא מכיר לך אנשים חדשים וחוויות חדשות. חברים אומרים לך שהיין טוב, אז יום למחרת אתה מחליט לסגור את המסעדה ובום טראח לפתוח יקב – את יקב קסטל. היין שאנחנו לוגמים התיישן והשתבח. היעוד שלו כבר בזמן הייצור היה להגיע לטעם כזה מיושן."

יוסי מושיט את ידו לעבר יין בעל תווית ירוקה, השייך ליקב פלם.
"אני לא יודע כמה מאזינים מכירים את משפחת המלוכה "פלם". האבא, ישראל פלם שקיבל את הכשרתו באפריקה והיה חתום על מיליוני בקבוקי יין שיצאו מישראל, כיינן הראשי של יקבי כרמל. שני האחים גולן וגלעד נמרצים מאוד וגם אחותם גפן זו משפחה שעוסקת בייצור יין משנות ה60. גולן הוא בחור מוכשר שקיבל את הכשרתו כיינן, באיטליה."
"קברנה סוביניון וינטאז' 2009 ריזרב. זו סיבה טובה לשתות יין, להתארח ולפרגן ליין הישראלי. אין שום סיבה שאנו בעלי המאה לא נקדם את התעשייה המקומית. זהו יין מדליק, טעים, מאוד בריא ומעט מבלבל."

חיים: "20 שנה אני בתחום ואני לא יודע עדיין מספיק. אתם לא יודעים איזה יין לקנות ומה ההבדלים בין יין ב25 שקלים או ב100 שקלים. תעיזו, תשתו בבית וזה בסדר שאתם לא מבינים.
יש קטע ביין שאתה שואל כל אדם ואפילו אם הוא לא מבין, מה צריך לעשות היין כאשר פותחים את הבקבוק ?
כולם יצעקו "לנשום". הקטע הוא שכולם אומרים לנשום, אבל לאף אחד אין צל של מושג למה.
יש נוזל אחר שאתם מכירים שמשתמשים בו במונח לנשום? מים, בירה, מיץ ?  לא.  כאן זה הסוד של היין.

אתה מכיר את העובדה שאתה הולך לחנויות ומבקש קברנה סוביניון, או, אני שותה שיראז. לא, לא. לך יש פנים של פינו נואר. עזבו, רוב היינות המעניינים עשויים מהרבה זנים המעורבים יחד כבלנד. "

"עברנו למרלו, של יקב אליגוטה, יקב קטן. זו עבודה יפה מבציר 2007. קיימים אינספור סוגים של צבעי יין ונראה שהמאזינים כבר ראו את רובם. כשאתם פותחים בקבוק יין, אתם נתקלים בצבע סגול, כחול, צלול, עמוק.  אבל צריך לשים לב שאם הוא כתום או נוטה לחום זה אומר שהוא זקן ואולי כבר התקלקל.
לאנשי יין הצבע אומר לא מעט. חלק משפיטת וניקוד היין מושפעים מהצבע של היין. "
 
חיים: "אני רוצה לתת לכם דוגמא: אני מחזיק בידי שתי סלסילות עם דובדבנים, באחת יש דובדבנים שחורים בשלים ובשנייה יש דובדבנים בצבע אדום, חמוצים. אתם יכולים לבחור דובדבן אחד. באיזה תבחרו?
95 אחוז מהאנשים יבחרו את הדובדבן השחור, הבשל, מפני שהוא יותר טעים להם, יותר מתקתק.
כשאנחנו טועמים יין והוא חמוץ לנו, אולי הוא לא מתאים לכם.
טעם הוא דבר נרכש. אם אתם מעדיפים טעם מתקתק,אז תיקנו דובדבנים שחורים, בשלים ומתוקים. אל תקנו יין שהוא נועד להיות חמוץ ע"י היינן, תקנו יינות שחורים,פירותיים, מאוזנים.
כדאי לזכור בקשר לצבע. יש יינות בצבע שחור ויש יינות בצבע אדום. השחור יהיה בשל, האדום יהיה צלול ומעט חמצמץ. לחיי הדובדבנים."

" היין הבא הוא מיקב "אדיר" בציר 2007, פלאטו. כולם יודעים מהו פלאטו. אגב, זהו יקב מאוד משובח של משפחת רוזנברג שעשו עבודה יפה וטובה. הם ענווים וצנועים ויש להם בכרם חלקה שקוראים לה פלטו."
 
"יין זה לא קוקה קולה , יין זה מוצר חקלאי, לא תהליך כימי במעבדה . אתה רואה בו סוג של שפה. הרבה אנשים עוד לא יודעים שיין טוב מתחיל בכרם . היינן הוא לא החלקאי, מה שנשאר הוא לייצר זהות ואני יודע שאנחנו ישראלים ורוצים לייצר כאן ועכשיו.
יין זה תרבות, זו מסורת. המילה יין מוזכרת בתנ"ך 136 פעם. זה חלק מהתרבות והמסורת. היינו פעם מעצמת יין.

האזורים בהם גדלים הענבים משפיעים על טיב וסוג היין. האזורים הצפונים בארץ הם יותר קרים, והטמפרטורות משפיעות על איכות הענבים. אנחנו המדינה היחידה בעולם שיש להם תעודת ביטוח לשתיית יין. בין קודש לחול , 4 כוסות בפסח ובראש השנה ופעם אחת בשנה אפילו מצווים להשתכר "עד לא ידע" .
אל תשכחו , מאזינים,את היינות הישראלים. מומלץ ללוות את ארוחת החג ביין ראוי . התירוש מיועד לקטנטנים.

יין מביא שמחה ואושר, זה לא אלכוהול . תנהגו בזהירות,חברים ,או בעצם ששותים לא נוהגים."

לסכום לגמנו מיין קינוח גוורצטרימינר טעים.
 " ארומתי וטעים. מי שאוהב מלבי עם המי ורדים,זה האדום למעלה, זהו היין בשבילו. היין נוצר ביקב בנימינה , מענבי בציר שנת 2009. יש לו צבע ענברי עמוק שלחובבי האלכוהול הוא יזכיר מעט את צבע הויסקי , זה בגלל שהם סוחטים צימוקים ברמה של דבש."

אז שיהיה לחיים לכולם.

תודה לניב פרקר שעזר בתמלול

יוסי נאור וחיים גן ב106 אפ אם

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *