התויות החדשות והמעוצבות של טורא

19/09/2014
המעצב פיני מזרחי המשך »

מאת דני ססלר

אין ספק שבעלי יקב טורא שעל הר ברכה, מאיצים מנועים בכל הקשור לפיתוח היקב, הגדלת התפוקה ופרסומו. הרבה אנרגיה בעיקר מחשבתית, השקיעו בעלי היקב, ורד וארז סעדון. מבלי להיכנס לביקורת היינות שהושקו השנה ושנכתב עליהם לא מעט, אני רוצה להתייחס "לשינוי התדמית" שייצרו ביקב, על ידי שינוי תויות הבקבוקים.

קל מאד וכמעט מתבקש, לבקש מהמעצב "תוית מסורתית שתשקף את אופיו הרציני של היין שלנו, כמו בצרפת…"  כמו התוית הזאת לדוגמא, יש בה שדה, יש בה שאטו וכשאנחנו צופים בנוף הזה מקצה השדה, מבחוץ, תחלוף בנו הרגשת קנאה קלה, בבעלי הבית והיקב ההוא. והצבעים, צבעי קלף-אלגנטי.

la tour
לא שיש בתויות כאלה פסול, הם מסורתיות ומעניקות לבקבוק את הכבדות הצרפתית "ההיא".

"אשתי התעסקה עם זה, לי אין מושג בעיצוב", סיפר ארז סעדון. לי היה נדמה לרגע שהוא בעצם מודיע שעיצוב, כמו ועדת קישוט, זה לבנות. ואכן הגברת ורד סעדון עשתה עבודה מצוינת. היא גייסה לכך את המעצב פיני מזרחי (בוגר הטכניון במגמת עיצוב ומורה לטיפוגרפיה) שעיצב סדרה קטנה של תויות מהמשובחות שביקבינו.

ורד סעדון רצתה להעניק לבקבוקים המתחדשים תדמית של "יקב אחוזתי" שנמצא על הגובה (פיזית כמובן), ומשהו שיבטא את הנוף הנשקף ממנו. הם דנו שנה שלמה עם המעצב ובסוף החליטו לא להציג "את הנוף היפה" על ידי איור של כרם משגשג ואחוזה, אלה על ידי 'האמצעי' איתו רואים נוף, המשקפת.
או לחילופין מצלמה קטנה ומיושנת איתה מצלמים נוף 'למזכרת'.
 אלה הדימויים השייכים לסדרת ה-MAOUTAIN VISTA"  סדרת ה-"MOUNTAIN HEIGHTS" לעומת זאת, אויירה עם אוירון קטן (כמעט קראתי לו "חמוד"), "אוירון" ולא "מטוס", מיושן וקליל – ואם מקשיב טוב, אפשר גם לשמוע את רעש המנוע המטרטר.

תוויות חדשות ביקב טורא

מה שיפה ונכון בעבודתו של המעצב פיני מזרחי, הוא "סיבוב הפרסה האסוציאטיבי" שהוא השתמש בו. אנחנו לא רואים את "גובה כרמי היקב" אנחנו "מבינים לבד את הרמז" בעצמינו, וברגע שהצופה (בתוית היין, בתיאטרון, בקולנוע וכו') "מגלה לבד את הכוונה, מבלי שנאמרה לו במפורש, הוא, הצופה בבקבוק, מרגיש, איך לומר זאת… חכם יותר, חולפת בגופו הרגשה של "גיליתי משהו כאן". והתוצאה הזאת, מסקנת הצופה, עושה את העבודה, בעיקר כשאנחנו מכוונים למוצר, יוקרתי יותר או פחות, ולאו דווקא ליצירת אמנות פורמלית.

במילים אחרות, אילו היתה תחרות עיצוב תוית היין, יקב טורא והמעצב מזרחי, היו זוכים בה. כבוד.

אגב, הקברנה סוביניון שלהם מבציר 2011, כן, עם העיצוב החדש, הוא משובח ביותר (שזיפים בשלים, חמאתיות ווניל נעים).

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *