נאפיס מכל העולמות

14/09/2014
כבר לא רק הר הבית של התימנים בלבד המשך »

נאפיס
 

נאפיס מאז ומעולם נתפסה בעיניי רבים כהר הבית של התימנים. אמרת נאפיס, אמרת בצק. אמרת בצק, אמרת תימן. אמרת תימן, אמרת נאפיס. היזון חוזר של מאנץ'.
 עם השנים התפיסה הזו השתנתה, והיום, רגע לפני שהם חוגגים חצי יובל, אין מדינה שלא טעמנו ממנה.

"עכשיו אתה מבין? אנחנו צריכים לשנות את השם שלנו לגלובל נאפיס. לכם יש מונדיאל פעם בארבע שנים, אנחנו עוברים מונדיאל מדי יום. מונדיאל של אוכל".
 ככה, בחיוך רחב ושאיפה בעיניים, איציק, הבעלים של נאפיס חולון מסביר. המקום מאז ומתמיד הצטייר בעיניי מירב הלקוחות שפוקדים אותו ובכלל, קהל היעד בסביבה, כמטחנת בצק שתשביע גם את הקיבה המיומנת ביותר. אבל זה היה מזמן. כשהמקום היה צעיר, מבולבל, דשדש בין תפיסה לחזון.

היום, שנה לפני שהמקום חוגג חצי יובל, בעל המקום מישיר מבט לכברת הדרך הגסטרונומית אך גם האסטרונומית שהמקום עשה.

"נאפיס מכל העולמות" הוא מכנה את זה, וכך גם הקמפיין שילווה את המסעדה בזמן הקרוב.
"כבר למעלה מ 24 שנים שהמקום קיים ולעולם לא היה פה רק בצק", איציק מצהיר. הוא מאמין בעובדה הזו בדיוק כמו שהלקוחות מאמינים בתפריט.
 הם יושבים, מנהלים שיחה עם מלצרית חיננית או מלצר שחוסך לטיול ועיניהם מטיילות בין סין, אנגליה, טורקיה, תימן, ישראל, איטליה, יפן והידידה הקרובה ארה"ב.

מלבד העיצוב המפורסם של המקום, שמזכיר ספק טאג' מאהל ספק מאהל אורחים בפאתי תימן, המסעדה לא שונה כל כך ממקומות צבעוניים כמו הארד רוק קפה ומייקס פלייס. טווח הבחירות נע בין סושי, פיש אנד צ'יפס, חומוס, המבורגר, מלאווח (כן, גם בצק), פסטות והרשימה עוד ארוכה. אכן, קשה להבין את הקשר הסביר בין הפתות הידוע לסושי, אבל הנה, כל העולמות.

בעקבות הרצון להיכנס לתודעת הקהל ביתר שאת, לנצל את התנופה הדיגיטלית שנוצרה כאן בשנים האחרונות תודות לקדמת הטכנולוגיה והביטחון שיש לנאפיס לנוכח התפריט המגוון שלה, החליטו מקבלי ההחלטות במסעדה לתת לתחושת "כל העולמות" להתפשט כאש בשדה קוצים.

עיצוב המקום הולך להשתנות מקצה לקצה בהתאם לרוח הבינלאומית, סידור השולחנות יקבל מתיחת פנים וכך גם התפריט, שיציע ללקוחות מבצעים חדשים לרגל תחילת החגיגות, שלפי איך שזה נראה כרגע, יימשכו שנה. מסביב לעולם.

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *