למרות החורף השחון – עונה טובה בכרמי היין

18/08/2014
עלייה בייצוא היין מישראל: המשך »

צחי דותן, מנכ"ל המועצה לגפן היין בישראל מסר כי למרות  עונת החורף השחונה, על פי הבדיקות בכלל הכרמים בישראל, צפויה עונה מוצלחת בכרמי היין, הן באיכות והן בכמות, עם צפי יבול של כ- 60 אלף טון ענבי יין. כרמי היין בישראל, משתרעים על שטח של כ- 55 אלף דונם, מרמת הגולן ועד דרום הנגב אזורי הגידול העיקריים: גליל, גולן, יהודה, ירושלים, זיכרון יעקב ובנימינה, נגב ואזור סיידון- גזר ומהם יש כ- 50 אלף דונם מניבים.

עוד אומר דותן, כי השנה יינטעו כ- 1,000 דונם של כרמי יין בכל רחבי הארץ, בתמיכה של משרד החקלאות באמצעות מענקים למיכון חוסך ידיים עובדות וציוד חוסך במים. "לאורך השנים קיימת תופעת ההתחממות הגלובלית, עונת חורף קצרה ומיעוט גשמים. ענף כרמי היין מציג חסכון הן במים והן בכוח אדם. צריכת המים בכרם יין עומדת על 150-250 קוב לדונם בלבד, בניגוד למטעי הפרי וגידולים אחרים הזקוקים לכמות מים רבה יותר. רוב העבודה החקלאית בכרם ובבציר הענבים מתקיימת כיום בשיטת מיכון חדישה ומשוכללת" אומר דותן.

מנתוני המועצה לגפן היין עולה, כי נרשמת עלייה מתמדת בכל שנה בייצור היין בישראל. המדינה המובילה ביבוא היין הישראלי היא ארה"ב. השנה עומד הייצור על כ- 42 מיליון בקבוקי יין ותירוש בשנה, 77% יינות אדומים ו- 23% יינות לבנים. היקף ייצוא היין בשנת 2013 עמד על 20% מכלל ייצור היין והייצוא עמד על כ- 33 מיליון דולר. השנה צפוי להסתכם מחזור ענף היין כמיליארד שקלים.

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *