סדנאות בציר ענבים, דריכה בגת ואפיית לחם

15/08/2014
אוגוסט בחווה החקלאית "בל עפרי" ברמת הגולן המשך »

החווה החקלאית – תיירותית בל עפרי ברמת הגולן עורכת לכל אורך חודש אוגוסט  סדנאות לילדים וסיורים למבוגרים בסימן בציר הענבים.

הסדנאות כוללות סיור בחווה הייחודית שהוקמה בעבודה עצמית בעזרת חומרים ממוחזרים ואבן בזלתית ואשר משחזרת כפר תלמודי. המשתתפים מתנסים בהכנת יין על כל השלבים החל מבציר הענבים בכרם של ענבי שירז ועד לדריכת הענבים בגת בעזרת הרגליים, בדיוק כמו פעם. בתום התהליך נאספים כולם לשתיית יין התירוש שהוכן זה עתה.

הילדים יכולים לבחור גם בסדנה לאפיית לחם. המשתתפים לומדים את כל רזי הכנת הקמח מאלומות חיטים: עוזרים ל"חמוריקה" האתון לסובב את המורג על גרעיני החיטה- הדייש ומעיפים את המוץ בעזרת קלשון עץ. את הגרעינים טוחנים בעזרת אבני ריחיים ועם הקמח אופים בתנור חומר משוחזר לחם איכרים מעוטר בעשבי תיבול שלוקטו בגינת הירק.  בסדנה נוספת מכינים המשתתפים גבינות בטעמים שונים מחלב עיזים כשהן מעוטרות בזעתר, פלפל שחור או סומק, על פי הבחירה.

המבוגרים מוזמנים לסיור מודרך בחווה בין כרמים עתיקים ובוסתנים, בשילוב טעימות יין בוטיק מיקב "עין נשוט" וגבינות. היינות מסוג בורדו, מרלו, סירה, קברנה, פטיט וורדו וסוביניון, כולם זניים מכרם יחידני. "גבינות נעם" המוגשות הן גבינות בוטיק מחלב עזים מסוגים קשים ורכים כמו אמנטל, גאודה, גרוייר, קממבר וסוגי גבינות נוספות ואיכותיות. היינות והגבינות ללא חומרים משמרים.

הביקור בבל עפרי מעניק הכרות עם עולם היין, למידת ההבדלים בין הכנתו בעת העתיקה וכיום, כיצד טועמים יין וההבדלים בין סוגים שונים של יינות. כן מתוודעים המשתתפים לאורח החיים בישובים היהודיים בארץ ישראל בתקופת התלמוד ולאפשרויות להקמת מבנים ומתקנים מחומרים ממוחזרים בעזרת הרבה יצירתיות ודמיון.

החווה התיירותית "בל עפרי" הוקמה על ידי בני הזוג תמי ובבי וכוללת בוסתני פרי, כרם יין, מטע זיתים, יקב "עין נשוט" הממוקם בבונקר סורי נטוש, גלריה של תכשיטים וויטראז'ים שהם יצירה אישית של בני הבית, מסעדה הבנויה סביב עצים ותיקים שממשיכים לצמוח בתוכה, פינת חי עם בעלי חיים שחלקם עברו שיקום לאחר תאונות, כשכולם משולבים בכפר משוחזר מתקופת התלמוד עם בית בד, גורן, גת, תנור אפיה מחימר ובארות מים. בחווה נחנך גן פסלים העוסקים בערכים המרכזיים של היהדות כמו פלורליזם, קדושת החיים, תרבות המחלוקת ועוד.

הסדנאות מתקיימות בכל ימי השבוע בחודש אוגוסט בשעות 9:00-19:00

ההשתתפות בתאום מראש בטל: 052-8805026

המחיר: 35 שקל למבוגרים לטעימות יינות וגבינות ו-30 שקל לילד לסדנה.

ניתן להזמין גם ארוחות גבינות או טבעוניות במסעדה שבמתחם.

עדכונים על הפעילויות בחוות בל עפרי בעמוד הפייסבוק:

www.facebook.com/BellOfri.il

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *