חגיגה של זהב ביקב פסגות

01/07/2014
מדליית זהב ליינות "אדום 2011" ול"שיראז 2011" המשך »

דיווח מיקב פסגות

2 מדליות זהב הוענקו ליינות יקב פסגות בתחרות בינלאומית שהתקיימה בצרפת בה השתתפו יינות מספרד גרמניה, פורטוגל, צרפת, איטליה, צ'ילה וארגנטינה.

אדום 2011 – מורכב מארבעה זנים שונים של ענבים: ענבי קברנה סוביניון (עוצמה וגוף), ענבי מרלו (פירותי, מעודן ועגול), ענבי קברנה פראנק (טעם מתובל מעניין בחך) וענבי פטיט וורדו (צבע עמוק, חיות וגוון מעניין). כאשר השילוב ביניהם מהווה איזון בין מורכבויות שונות כגון טעמי פרי וטעמי חבית.

שיראז 2011 – הופק מ- 100% ענבי שיראז. הגפנים הגדלים בכרמי היקב נטועים על טרסות גיר עתיקות בגובה 900 מטר מעל פני הים בצפון הרי ירושלים והן  נטועות בתוך סלע בו נקדחו חורים עבור כל שתיל ושתיל. שורשי הגפן החודרים אל תוך הסלע כמעט ואינם מושקים ובכך משפיעים על איכות הענבים הנדירה ועל המורכבות הייחודית של יינות היקב.

בארץ – זכה לפני כחודש קברנה סוביניון סינגל ויניארד 2011  של יקב פסגות  בתחרות אשכול הזהב שהינו ה"אוסקר" של היין הישראלי בפרס הראשון בקטגוריה היוקרתית ביותר- קברנה סוביניון מעל 100 ₪.

היין הייחודי מיוצר רק בשנים בהן ניתן להבליט את ייחודיות הכרם היחידני- סינגל ויניארד-  ממנו מופק היין: הכרם בהרי בנימין ממוקמת בגובה 900 מטר, הגפנים בכרם ניטעו באמצעות קדיחה ישירה אל תוך הסלע, וכיום השורשים מגיעים לעומק של מעל ל-20 מ' מתחת לפני הקרקע. בשל עומקם של השורשים המתפתלים בינות הסלע והאדמה, הכרם בכלל אינו מושקה אלא מקבל את המינרלים והנוזלים ישירות מהקרקע.

יעקב ברג, הבעלים של יקב פסגות ציין בשביעות רצון כי הוא גאה מאד במדליות זהב ובזכייה בתחרות הישראלית. "שנת הבציר 2011 בכרם פסגות התאפיינה באקלים הייחודי של אזור בנימין, בו ניתנות מכות קור משמעותיות לגפנים המשבחות את הבציר. בשנה זו אף ירדו שלגים שהשביחו עוד יותר את הבשלת הגפנים, דבר המתבטא בטעמו של היין. אין זה פלא שגם בתחרות הישראלית וגם בתחרות הבינלאומית זכינו במקומות ראשונים".

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *