יקב רמת הגולן במפגש מיוחד

30/06/2014
במלון Sierakow בדרום פולין המשך »

יקב רמת הגולן ערך מפגש מיוחד לעשרות יבואני היין של היקב באירופה ובמזרח הרחוק.

המפגש, המתקיים אחת לשנתיים באירופה, נערך השנה  במלון Sierakow בדרום פולין, שהינו מלון יין ייחודי, המקדם את נושא תרבות היין.

במהלך המפגש חשפה ענת לוי, מנכ"לית יקב רמת הגולן, את חזונו של היקב לשנים הקרובות, וכן נערך מפגש עבודה בו הוצגו המהלכים החשובים העתידיים לבוא וכן התוכניות והחידושים הצפויים לצאת מהיקב, בדגש על שילוב היקב הישראלי בשווקים הבינלאומיים.

בשיאו של האירוע נערכו טעימות מקצועיות מעמיקות, חלקם של יינות בתהליך / יינות עתידיים, אותם העביר היינן הראשי של יקב רמת הגולן, ויקטור שונפלד.

למפגש הגיעו יבואנים מ- 10 חברות שונות, בהן יבואנים מצרפת, יפן, הולנד ועוד.

יקבי רמת הגולן בפולין

ענת לוי, מנכ"לית היקב: "במהלך שנות פעילותו בשווקים הבינלאומיים , זוכה וצובר יקב רמת הגולן הכרה בינלאומית גדולה כיקב מוביל באיכות יינותיו, וזאת לצד זכיות ופרסים של מגוון היינות שלנו. על רקע זאת ובשל הגברת פעילות היצוא של היקב, ראינו הזדמנות חשובה למפגש של היבואנים עם הצוות הרחב של היקב וכן יצירת דו שיח בין יבואנים ממדינות שונות על מנת לחלוק וללמוד האחד מניסיונו של השני".

כחלק מהאירוע, החליט יקב רמת הגולן, לחשוף את היבואנים לחיבור בין הקולינריה הישראלית הייחודית לבין יינות היקב. השף עמוס שיאון, הנחשב לכוכב עולה בשמי הגסטרונומיה הישראלית, נבחר לייצג את הפאן הקולינרי הישראלי והוא בנה וערך לאורחים ארוחה ישראלית מיוחדת.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *