נורמן פרימיום מציגה סדרת בירות קיץ 2014

08/06/2014
בירות מבלגיה ומאנגליה המשך »

נורמן פרימיום מציגה סדרת משקאות מרעננים אידיאליים לחודשי הקיץ:

ליפמנס און דה רוקס, 3.8% אלכוהול – בירה המבוססת על מספר סוגים של פירות יער ובראשם דובדבנים, אשר עוברים תקופת יישון ממושכת של כ-18 חודשים. הבירה בעלת צבע אדמדם, ניחוח מרענן ופירותי, טעם מתוק המאוזן בסיומת חמצמצה ומעודנת. הבירה מומלצת לשתייה עם קוביות קרח ופלח לימון. מתאימה מאוד גם לשימוש בקוקטיילים.
מחיר מומלץ: 13-14 ש"ח לבקבוק 330 מ"ל בחנויות המתמחות ו- 32-34 ש"ח בברים ובמסעדות.

ווסטונס סיידר פרימיום, 4.5% אלכוהול –סיידר תפוחים חצי יבש בצבע ענברי עמוק. בסיידר מתיישן בחביות עץ אלון בעל ארומה של תפוחים בשלים. הסיידר מוגז, מרענן ועשיר בטעם. מומלץ להגישו מעל קרח. ללא גלוטן.
מחיר מומלץ: 13 שקל לבקבוק 330 מ"ל ובחבית – 26 שקל ל-1/3 ל' ו- 29 שקל ל-1/2 ל'

קראביס ג'ינג'ר ביר, 4% אלכוהול – משקה הג'ינג'ר הנמכר ביותר בבריטניה, המורכב מארבעה מרכיבים סודיים, בתוספת ג'ינג'ר מהמזרח הרחוק. לאחר מכן מאוחסן כשמונה שבועות, על-מנת לקבל את הטעם העשיר והמיוחד שלו. המשקה מתאים ביותר למאכלים אסיאתיים מתובלים וחריפים, מתאים מאוד בקוקטיילים ועם ויסקי. מומלץ להגיש עם קרח ופלח לימון
מחיר מומלץ: 13 ש"ח לבקבוק 330 מ"ל.

שלושה מנורמן פרימיום

מבשלת ליפמנס (Liefmans):
 המבשלה הוקמה בשנת 1679 ונחשבת לאחת המוערכות בבלגיה. הבירה נעשית משלושה סוגי לתת ובתהליך הכנה מיוחד בו עוברת הבירה תסיסה ספונטנית במיכלים פתוחים, שלאחריה תקופת יישון ממושכת שאורכת בין שנה לשנתיים בתוספת פרי אמיתי. בשנת 2008 נקנתה המבשלה בידי המבשלה המוערכת דובל-מורטגט, שקפידה לשמר את האופי והמסורת המיוחדת של בירות ליפמנס.

טחנת הסיידר (Cider Mill) ווסטונס:
טחנת הסיידרים המשפחתית פועלת משנת 1880 בכפר קטן במערב אנגליה. הסיידרים מתיישנים בחביות עץ אלון ענקיות תוך שימור שיטות הייצור המסורתיות. מגוון הסיידרים של ווסטונס מתאים גם לרגישים לגלוטן ולחולי צליאק.

נורמן פרימיום, היא יבואנית בירות מהטובות והמוערכות ביותר בתחומן המיובאות מבלגיה, אוסטריה, אנגליה וארה"ב, ביניהן Duvel, Chimay, Maredsous St.Bernardus,Liefmans, Brooklyn, Fullers  ועוד. בנוסף, נורמן פרימיום היא גם בעליה של מבשלת הבוטיק הישראלית 'מבשלת הנגב'. 

רשמים בתמונות

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *