מסעדת Buckaroo

22/05/2014
חוויית בשרים חדשה ברעננה המשך »

במשך שנים מדי סוף שבוע רוכב תושב בני ציון, צביקה (ציקי) עשת, על סוסו "בונו" ביחד עם חבורת רוכבים קבועה. בהפסקות הרכיבה עשת הוא זה שאחראי על הברביקיו המיוחד ומכין בשרים על האש לכל החברים, ואלה תמיד הפצירו בו לפתוח מסעדת בשרים.

"אחרי שהייתי שנים רבות בחיי הלילה, כבעלים של 'ביץ-בר', 'לבן', 'גזוזטרה' ומקומות נוספים, החלטתי להגשים חלום של הרבה שנים ולפתוח מקום שבו יוכלו את הבשרים הטובים באזור ולהגיש אותם לאחר בישול ארוך של עד 72 שעות".

עשת נפגש בעניין עם חברו, ניסן אלקיים, שמתמחה מספר שנים באמנות הבשר המעושן וכך הגיעה לעולם מסעדת באקארו, שנפתחה בתחילת החודש ברעננה.

בארה"ב Buckaroo פירושו קאובוי, בעולם הבוקריםbuckaroo  היא קרן רחבה באוכף הבוקרים המשמשת לקשירת חבל הלאסו לאחר תפיסת הבקר והעגלים במסעות העברת הבקר ובתחרויות הרודיאו.

בבאקארו מתמחים כאמור בבישול ארוך – לאחר בחירת נתחי בשר וחומרי גלם מובחרים, הבשרים עוברים צלייה ועישון אותנטי עם בולי עץ ופחמים בטמפרטורה נמוכה למשך שעות רבות, מה שנקרא low&slow.  "אין תחליף לטעם, ריח הניחוח והארומה המופק מאש ועשן בלאדי מבולי עץ, פחם וגחלים של עצי הדרים. הכי אותנטי שיש", אומר עשת.

ההשראה במקום היא מהאווירה והתפריט המקובל בברביקיו ג'וינט ניו-יורקי בשילוב שיטות צלייה מדרום אמריקה ובישול צרפתי מתקדם – Sous Vide – בישול בוואקום.

מנת הדגל. "חוויית הדגל שלנו היא אירוע מתגלגל בו הגריל שף מגיש עד שמונה נתחי בשר למרכז השולחן", אומר עשת.

בין הנתחים תמצאו:
סינטה
פרגית
אסאדו
נתח קצבים
פלדה
פילה בקר
ברוסט טלה
ספריבס טלה
חזה מולארד

בחגיגה משתתפים תוספות וסלטים טריים, רטבים וממרחים תוצרת עצמית שהוכנו במקום. במסעדה אף ישנה חנות יין שבה ניתן לבחור לארוחה בקבוקי יין תוצרת חוץ ויקבי בוטיק מקומיים במחירי החנות.

 

Buckaroo BBQ Joint

זרחין 13, רעננה

שעות פתיחת: א'-שבת 12:00-01:00

טלפון: 09-8919959

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *