שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ביקב הרי גליל מברכים על השלג ירד

ביקב הרי גליל, ברכו הבוקר על מזג האוויר הצונן ופתיתי השלג הלבנים.

ביקב הרי גליל, ביראון, בגובה 680 מטר מעל פני הים, ברכו הבוקר  9-1-2013 על מזג האוויר הצונן ופתיתי השלג הלבנים שירדו על הכרמים וציינו, כי מנות הקור יסייעו לענבי היין להיות ארומתיים וטעימים יותר. גם הכורמים וגם הייננים מקווים שירד שלג גם היום וייתן את מנות הקור הטובות לגפני היין בכרמים בגובה של 600-700 מטר מעל פני הים.

גם הכורמים וגם הייננים מקווים שירד שלג גם היום וייתן את מנות הקור הטובות לגפני היין בכרמים בגובה של 600-700 מטר מעל פני הים. השלג, הטמפרטורות הנמוכות ומנות קור ברמה גבוהה יתרמו לענבים מובחרים יותר בבציר האביבי הצפוי. מזג אוויר קר מאפשר לענבים לפתח את הטעמים והריכוז הנפלאים, תוך שמירה על החמיצות וגם בציר מאוחר יחסית.

למיקומו של הכרם השפעה טובה על איכות היין המופק מן הענבים הצומחים בו: הטמפרטורה, הרוח, הלחות והמינרלים בקרקע משפיעים כולם על אופי היין. הפרמטרים החשובים לגידול ענבים מצוינים, לילות קרים בקיץ, וקור עז בחורף. בעיקר עקב ההתחממות הגלובלית צפוי כי כרמים רבים הממוקמים באזורים נמוכים יהפכו להיות חמים מדי לייצור יין איכותי, ולכן הכרמים והיקבים הממוקמים בגובה אידיאליים בשל מזג האוויר הקר בהם לאורך השנה.

מיכה ועדיה, יינן ראשי של יקב הרי גליל, ביראון אומר, כי אדמה עשירה ופורייה ושילוב של תנאי אקלים ייחודיים לגידול גפן, מאפשרים טיפוח ענבי יין איכותיים, כאשר השוני בין העונות יכול להוות חותם ייחודי לאופיו של הבציר באותה שנה. עוד אומר ועדיה, כי הכרמים מצויים כעת ב"תרדמת החורף שלהם". גפן זקוקה למנות קור בכדי להיכנס לתרדמת חורף. הגפנים כמו מתכנסות בתוכן, מורידות את כל חומרי המזון למערכת השורשים, העלים נושרים והן נרדמות לכל חודשי החורף. כאשר מזג האוויר מתחמם והאדמה יחד איתו, הגפן מקבלת מסר להתעורר ולשלוח את חומרי המזון האגורים בשורשי הגפן אל הפקעים המתעוררים, בדרכם להיות שריגי גפן שיניבו אשכולות ענבים.

אורי טירולר, מנכ"ל יקב הרי גליל ביראון אומר, כי השלג והקור נותנים תקווה לשנה נפלאה, הכרמים מקבלים את כמות הקור שהם צריכים.
ליקב הרי גליל שישה כרמים נטועים בהרי הגליל בגבהים של עד 700 מטר מעל פני הים ולכל כרם מאפיינים ייחודיים משלה. פסיפס הכרמים יוצר עשרות חלקות כרם שונות בכל בציר, שלכל אחת מהן תכונות ייחודיות משלה, המשפיעות על מאפייני היין המופק ממנה. כל הכרמים ייהנו מחורף קר בתקווה גם לשלג שיביא לעונת הבציר הבאה ענבים משובחים לתעשיית היין.

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות