חגיגה קולינארית מרגשת בכתית

08/05/2014
עם השפים אריק ואן לו ומאיר אדוני המשך »

אירוח שפים ממסעדות מכוכבות מישלן הפך למסורת בכתית. בכל אירוח יוצרים השפים יחד ארוחת טעימות המאפשרת חוויה יוצאת דופן וחד פעמית. כתית אירחה לאחרונה את השף אלברט רו, (לונדון, 3 כוכבי מישלן), השף וויצק אמרו (וורשה, כוכב מישלן) והשף מושיק רוט (אמסטרדם, 2 כוכבי מישלן).

השפים אריק ואן לו ומאיר אדוני נפגשו לראשונה בפסטיבל קולינארי בפורטוגל, לאחרונה נפגשו עוד מספר פעמים והחליטו שהם רוצים ליצור יחדיו. את המפגשים הקולינארים המשותפים הם יקיימו בכתית במשך שני ערבים בלבד, ה 22-23 למאי 2014.

אריק ואן לו הינו  השף והבעלים של מסעדת Parkheuvel  ברוטרדם, הולנד. ואן לו לקח פיקוד על המסעדה ב 2006. משנת 2009 ועד היום הוא זוכה כל שנה מחדש בשני כוכבי מישלן.

ואן לו גדל במשפחה של קצבים בעיירה בדרום לימבורג של מכלן, הולנד. למד בבית הספר לקולינריה בסיטרד,  מתמחה במטבח הצרפתי עם הטאצ' המודרני וידוע כפרפקציוניסט קולינרי.  "המטרה שלי לייצר את המנות באיכות המקסימלית בהן היצירתיות פוגשת את הידע והתוצאה מושלמת" – אומר ואן לו.

השף מאיר אדוני הינו השף של המסעדות כתית, מזללה ובלו סקיי ונושא הדגל של המטבח הוירטואוזי היוצר בישראל.

הארוחה המשותפת הינה ארוחת טעימות בת שש מנות ומחירה 650 ש"ח לסועד.

בין המנות בתפריט של ערב חגיגי זה ניתן למצוא מנות כמו :
מנת סקאלופס בשחור ולבן של השף אריק ואן לו – סקלופס צרובים, קרם פרש, קאוויאר אימפריאל, ומשחקים בשחור ולבן,

מנת נתח בר בקשקשי סלק אדום  של השף מאיר אדוני – ריזוטו יוזו ורוטב דגים, קרם ליקריץ, חסת פירזה צלויה בגריל, שקדים טבעיים, קומפוט רוברב פטל אדום ולואיזה ומנות נוספות.

כתית
רחוב נחלת בנימין 57,

תל אביב.
 03-5107001.

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *