ינות ישראלים מצטיינים במגזין פארקר

06/05/2014
גם מיקבים חדשים המשך »

במגזין היין של רוברט פרקר פורסמו טעימות נוספות של יינות ישראלים, והפעם תוך כדי התמקדות בשני יקבים ותיקים ושני יקבים חדשים.

הטעימות בוצעו ונכתבו על ידי מארק סקווירס Squires  היקבים החדשים היו "בת שלמה" ו"ומונטיפיורי ".

והיקבים הותיקים היו רקנאטי וקסטל.

היינות של רקנאטי כיכבו בטעימות, ולא פחות מ5 יינות שונים קיבלו ציון של 90 ומעלה, הם קיבלו גם 92 נקודות על שני יינות: רקנטי ספיישל רזרב, גליל 2011  ורקנטי קריניאן פרא הרי יהודה 2011.

רק 5 יינות ישראלים הצליחו אי פעם לקבל ציון מעל 92 נקודות מצוות טעימה זה.

מארק סקווירס טעם בצירים שונים של רקאנטי קריניאן פרא, מלבד בציר 2011 , 2009 ו2010 אשר קיבלו ציון של 91 ו90 נקודות. מארק כתב שיקבי רקנאטי הצליחו לקלוע בדיוק עם גיוון הענבים שלהם. רקנאטי גם קיבלו ציון של 90 עבור היין החדש שלהם מרסלן 2012  מרסלן הוא שילוב של קברנה סובניון וגרנאץ'.

היין של קסטל גרנד ויין, הרי יהודה 2011 זכה ב91 נקודות. יש לציין שזאת הפעם השישית בה הבלנד בורדו המיוחד הוציא ציון של 90 או יותר במגזין היין של רוברט פרקר, מה שמכתיר אותו כאחד מהיינות המוצלחים של התווית הזו. סקוויירס כתב שהיין הזה מעיד על העדינות המסחרית של היקב.

יינות מהיקבים הצעירים, בת שלמה סוביניון בלאן 2012 ומונטיפיורי פטיט סירה 2011 השיגו את הציונים הגבוהים ביותר.
בת שלמה הותסס ב40% נירוסטה ו40% במיכל בטון מיוחד. הבקבוק היה חתום בפקק מזכוכית.

מונטיפיורי פטיט סירה הוגדר כבעל שיווי משקל יפהפה, רב חן עם נגיעות של משי. מונטיפירי אדום 2013 זכה לשבחים על ערכו. הוא הוגדר כטעים מאוד ובעל ערך גבוה ביותר

מגזין היין של רוברט פרקר WINE ADVOCATE הוא בעל ההשפעה הגדולה ביותר בתחום פרסום היין בעולם. רוברט פרקר הוא מבקר היין המוערך ביותר. יש לו צוות מובחר של טועמים עבור כל מדינה. המומחה של יינות ישראל הוא מרק סקוויירס, אשר טעם יינות עבור המגזין כבר למעלה מ7 שנים, המומחיות שלו היא גם יינות מפורטוגל, יין ולבנון. 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *