תערוכת היין WINITALY 2014 – רשמי ביקור

28/04/2014
ביקור בתערוכת יין בחו"ל הינה חוויה מורכבת. המשך »

מאת: אמנון פלד

 amnon peledביקור בתערוכת יין הינה חוויה לכל חובב יין. כאשר מדובר באירוע מקומי בישראל הרי שהביקור מחייב הגעה, הרשמה, קבלת כוס לטעימות וכניסה לזירת התערוכה. כאשר מדובר בתערוכת יין בחו"ל, העניין מורכב יותר. חווית הביקור מתחילה מספר חודשים לפני האירוע כאשר מתחילים לברר פרטים על טיסה, שכירת רכב ומקום לינה. סורקים באינטרנט את אתר התערוכה ומנסים ללמוד על אפשרויות הכניסה (כרטיס הזמנה או כניסה בתשלום), לקבל פרטים על היקבים המציגים, להבין כיצד מאורגנת התערוכה (לפי מדינות, אזורי יין או זנים) ולקבוע תכנית להשתתפות בסדנאות ואירועי טעימות מיוחדים.

 כל חובב יין בארץ מכיר את אזורי היין בטוסקנה וונטו ופיאמונטה. אך כלום שמעתם על יינות מאזור בולוניה בואכה פארמה, על יינות סרדיניה או על יינות  מאיזור טרינטינו שמצפון לוונציה שנושק לגבול סלובניה?

בתערוכת VINITALY ניתן להכיר את כל נפלאותיו של היין האיטלקי. התערוכה הינה האירוע השנתי המרכזי של תעשיית היין האיטלקית ומתקיימת במשך 4 ימים רצופים. מדובר באירוע ענק שמשתתפים בו למעלה מ- 4,000 מציגים, בין אם בצורה עצמאית, יקבים כמו Masi, Antinori או Allegrini, או באמצעות חברות שיווק או בהתאגדות אזורית כמו אזור Umbria, Piemonte או סיציליה.

בתערוכה 15 אולמות תצוגה במתחם עצום ששטחו כ- 90 דונם וחלק נכבד מ- 150 אלף המבקרים אינם מסתפקים בביקור חד יומי אלא נשארים לפרק זמן של 3-4 ימים ע"מ שיוכלו להקיף ולו במעט את עושר ההיצע של תעשיית היין באיטליה. כאן לא תראה אנשים משוטטים עם כוס ריקה ביד, כל דוכן או ביתן מצויד בכוסות המתאימות לאופי היינות שהוא מציג והמבקר מתכבד בכוס נקיה ולפעמים בכוס נוספת, לפי אופי הטעימה. הנהלת התערוכה מספקת שרות רצוף לאורך כל היום לשטיפה ומיחזור כוסות. כל מבקר זוכה בתשומת לב אישית מנציג היקב ומכיוון שטעימת יין אינה על בטן ריקה, ברוב המקרים יכובד האורח בדבר מאפה, גבינה המאפיינת את אזור הגידול, פרוסת  בשר מעושן ופרושוטו או נקניק סלמי מקומי ולעיתים גם בשמן זית וחומץ בלסמי משובח.
vinitaly

כאמור, בתערוכה 15 אולמות ובכל אולם מציגים אזור יין מסוים, החל מאזורי Veneto ו- Trentino בצפון, Piemonte בצפון מערב איטליה, דרך טוסקנה ואומבריה, קלבריה וקמפניה ועד סיציליה בדרום ארץ המגף.

התערוכה מיועדת לציבור מגוון, החל ממפיצים וקניינים מקומיים וזרים, ייננים, בעלי חנויות יין, מסעדנים וסומליירים ועד לציבור רחב של חובבי יין. יש לציין כי רוב המבקרים הם איטלקים. אורח המגיע לדוכן או ביתן מציג את עצמו ומקבל הסבר ראשוני על היקב ויינותיו. גילה האורח התעניינות עמוקה יותר, הוא יוזמן אחר כבוד לפינת ישיבה שבו יציגו בפניו את יינות היקב תוך הסבר על הטרואר, שיטת הייצור, המחירים ונפח הייצור. במעבר מאולם לאולם אתה זוכה להכיר על תרבות היין האיטלקי על גווניה השונים בין אם היין מסווג כ- DOC  או DOCG  ואם מדובר בעולם ישן או חדש.

 ביקור באולם יינות טוסקנה חושף אותך ליינות המבוססים על ענב הסנג'ובזה הטיפוסי לאזורי הקיאנטי והקלסיקו השונים, ה- Brunello וה- רוסו דה מונטלצ'ינו, יינות Vino Nobile di Montepulciano מהעולם הישן לצד יינות עולם חדש  מעולים מסדרות ה- Super Toscan. כשאתה טועם מיינות הברונלו  שגדלים באותו כפר (Montalcino) נדמה לך שהנך מרחף ברקיע השביעי. השונות בטעמים, שנובעת מעיקרה במגוון סוגי הקרקע באותו אזור גאוגרפי פשוט מדהימה. הדבר חוזר על עצמו בעת טעימת יינות הוינו נובילה של היקבים השונים  מאזור מונטפולצ'אנו וגם ביינות בחבל הקיאנטי מצאנו הבדלים בין יינות הרזרבה השונים.

 באולם יינות Piemomte  שמחים להגיש לנו לטעימה יינות מעולים מענבי דולצ'טו, ברברה ונביולו. האווירה יותר מאופקת, מתוך הדרת כבוד, כאשר טועמים את יינות הברולו המסעירים שתמיד עושים חגיגה בפה עם הנוכחות החומצית והטאנית. יינות ברברסקו לא תמיד מרשימים כמו יינות ברולו וקורה שבמקרים לא מעטים הם אלגנטיים יותר. ההבדל בין שני סוגי היינות נובע מאזור הגידול וסוג הקרקע. כשאתה טועם יינות פיאמונטה נדמה לך לעיתים שאתה מרגיש את טעם פטריות הכמהין או שאתה באזור קרוב לבורגון. נציגי היקבים מזמינים אותך לביקור במחוזותיהם ומבטיחים לך אירוח 5 כוכבים ביקב ובצימרים שלהם (Agriturismo).

 והנה אנו מגיעים לשני האולמות המוקדשים ליינות ונטו (Veneto) בהם מציגים מאות יקבים המייצרים מגוון רחב של יינות DOC משלושה זני ענבים בעיקר: מולינרה, קורבינה ורונדינלה. גם כאן שמחים להגיש לך ממיטב יינות האזור. ונטו הינו חבל ארץ בצפון איטליה שמשתרע מאזור ונציה ורונה ומצפין לתוך הרי הדולומיטים ואגם גארדה שנמצא בחלקו המערבי. בחבל ארץ זו יש מספר אזורי יין והמפורסם שבהם הוא עמק וואלפוליצ'אלה, מקור יינות האמרונה והריפאסו. כל מסעדה וטרטוריה באזור שמכבדת את עצמה מגישה יין וואלפוליצ'אלה כזה או אחר. תוך כדי סיור באולמות אתה פוגש ביקבים שמעולם לא שמעת עליהם לצד יקבים כמו Masi, Tommasi, Allegrini ואחרים ורובם מתהדרים ביין האמרונה המופלא. הם מציעים לך לטעום קודם יין ריפאסו (Ripasso) אך לא תשמע את הקלישאה ש"ריפאסו זה אמרונה לעניים". אתה טועם יינות שונים ומרגיש כאילו כל טעמי גן עדן מרוכזים אצלך בפה.

vinitaly1

 הביקור באולם הבינלאומי היה מאכזב. באולם הקטן שבמרכזו חדר טעימות, הייתה נוכחות צנועה של כ- 15 יקבים בין היתר מאוסטרליה, ניו זילנד, דרום אפריקה, צרפת, ארגנטינה ואזרבייג'ן. רוב היינות, למעט 2 יצרני שמפניה מחבל שמפיין הצרפתי, היו בינוניים למדי. השמפניות היו מעניינות, עדינות ונעימות לשתייה ולדעתי לא זכו לתשומת הלב לה היו בהחלט ראויים.

 אנו ממשיכים את טיול היין הכמעט וירטואלי שלנו במחוזות איטליה וטועמים יינות מסיציליה, סרדיניה, פוליה, בולוניה ואומבריה ואחרים ונהנים ממגוון היינות שאנו טועמים ומההסברים שאנו מקבלים על מאפייני אזור הגידול. שלא כמו בישראל, כל יקב מייצר יינות מענבים  הגדלים באזור בו הוא ממוקם ומכאן שלכל יקב הסיפור שלו וסיפורים מעניינים יש למכביר.

ברשותכם אבקש להקדיש מספר מילים לסומליירים שליוו את התערוכה. באיטליה לא כל מלצר יין ראוי לתואר סומלייה. כדי להתהדר בתואר זה באיטליה יש לעבור קורס מיוחד שכולל ידע מקיף על יין ואוכל וההתאמה ביניהם. התואר מוקנה רק לאחר בחינות הסמכה וקבלה כחבר מן המניין באחד מאיגודי הסומליירים האזוריים. בעת מילוי התפקיד אתה לבוש בבגד מיוחד שכולל חולצה לבנה, מכנסיים וז'קט עליון בצבע שחור ושרשרת כסף עדינה שכוללת תליון מיוחד קשורה לז'קט. בהרבה ביתנים, של היקבים הגדולים בעיקר, נכח סומלייה הבית שמזג יין לאורחים שהתארחו סביב השולחן. בכל אירועי הטעימות במסגרת התערוכה המוזגים הם סומליירים ותמיד בתלבושת הרשמית שלהם.

 אירועי התערוכה כללו סדנאות טעימה לקהל הרחב שנערכו לאורך ארבעת הימים וחלקם היה בתשלום. לא ארחיב כאן בפירוט האירועים אך אזכיר  בערגה כי ביום האחרון נערכה טעימה שהיא גולת הכותרת של התערוכה בו ניטעמו עשרת היינות הגדולים של איטליה לשנת 2014 (Civiltal del bere – Masters of Excellence). בטעימה השתתפו כ- 150 איש שנרשמו מראש וגם כותב שורות אלה זכה לחוויה המרגשת. על אירוע זה ראוי לכבד בכתבה נפרדת.

Peled1

 בכתבה זו לא התייחסתי לנושא מחירי היין וזאת ע"מ לא לגרום לכאב לב ותסכול לקורא. אציין רק שמחירי היינות היותר טובים (לא מסדרות האמרונה, הברונלו ודומיהם) לא עלו על  10  € למכירה קמעונאית בחנויות היין.

 חגיגת היין נמשכת 4 ימים אך הפסטיבל עצמו מתחיל כל יום בשעה 5:30 אחה"צ כאשר מחלק מהביתנים נשמעת מוסיקה עליזה, היין נמזג כמים ומוגשים מטעמים מקומיים וה- HAPPY HOUR נמשך עד לשעת הסגירה ב- 6:30. לאחר מכן כולם נוהרים למקומות הבילוי והמסעדות בעיר העתיקה והמקסימה של ורונה.

אסכם ואומר שהביקור ב- VINITALY 2014 היא חוויה של לימוד והנאה על היין האיטלקי על שלל הצבעים, הניחוחות, הארומות והטעמים שלו  ומומלץ לכל חובב יין לבקר בתערוכה זו. בתכנון נכון ומושכל ההוצאה היא פחות מאלף דולר כולל הכל.

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *