טרואר של אוכל ויין במסעדת אסתר

23/04/2014
מסעדת אסתר מארחת את יקב צ'ילאג המשך »

שיתוף פעולה מקומי ויוצא דופן עם יקב צ'ילאג והייננית אורנה צ'ילאג, אשר יתארחו במהלך חודש מאי במסעדת אסתר, הביסטרו היוקרתי של יהוד.

במסגרת שיתוף הפעולה בין יינות הבוטיק של אורנה צ'ילאג והשף איציק בר סימן-טוב, תערך ארוחת ערב מיוחדת בה יבשלו יחד איציק והייננית.

במהלך הארוחה יוצעו מנות בהן ייעשה שימוש ביינות היקב ויוצע תפריט מגוון ועשיר.

עלות הארוחה הוא 150 ₪ ליחיד.

הארוחה תערך בערב חגיגי, אשר יתקיים ביום שלישי בתאריך 27/5/2014, אליו מתבקשים להזמין מקומות מראש.


במהלך כל חודש מאי, יוגשו במסעדה מנות ספיישל, אשר בהכנתן ייעשה שימוש בחומרי גלם מובחרים (ירקות ממגדלים מקומיים, מחלבות בוטיק, שמני זית מעולים ועוד), ומנות אשר יורכבו, בין השאר, מיינות היקב.

בנוסף, תתאים הייננית את כל אחת ממנות התפריט ליינות היקב, והלקוחות יזכו להסבר על היינות המקומיים והחיבור למנות שהזמינו.


מסעדת אסתר, הממוקמת בחצר האחורית הנסתרת של בית ערבי ביהוד, מציעה מעל ל- 7 שנים מנות קלאסיות מהמטבח הצרפתי והים התיכון, יינות מצוינים, והקפדה – על שירות, מקצוענות ונגישות.

שף איציק בר סימן-טוב מגיש תפריט מרגש ומשמח, שנבנה מתוך תשוקה לחומרי גלם, בחירה במנות על-זמניות, ודגש על טכניקה ודיוק. בעבודתו, מציע איציק אוכל מוקפד ומדויק, שמתאים לפגישה חברתית או רומנטית, לרגעים של התרגשות ואינטימיות.

ההצלחה של יינות צ’ילאג הביאה לייצור של כ- 20,000 בקבוקים בשנה, הכמות האופטימאלית לדברי אורנה, שרוצה לשמור על האיכות הבלתי מתפשרת וכמובן על הזיקה אל יינות אירופאים הקלאסיים.

אסתר
דרך העצמאות 8, יהוד

להזמנת מקומות 03-632-5852

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *