תבור – מרסלאן וטנאט 2013

שני זנים ייחודיים בארץ המשך »
שם היקב: תבור
זני ענבים: מרסלאן וטנאט
מחיר בהשקה: ₪120.00
כשר: כן

יינות משני זנים ייחודיים בארץ

מרסלאן
זן המרסלאן הינו הכלאה מכוונת של קברנה סוביניון וגרנאש שנעשתה ע"י מכון חקלאות צרפתי בשנות ה 60 של המאה הקודמת במטרה לקבל גרגר גדול ויבול גבוה. כשפרמטרים אלו לא עמדו בציפיות הזן ננטש עד שנות ה90 , אז המרסלאן חזר לתמונה בשל איכות היין המופק ממנו. מרסלאן נטוע היום במקומות רבים בעולם, מצרפת דרך ספרד, אורוגואי ועד סין.

הצוות המקצועי של יקב תבור נמצא בחיפוש מתמיד אחר זנים חדשים שיכולים להתאים באיכותם ליקב ובתנאי גידולם לישראל. בשל העובדה שמרסלאן גדל בהצלחה בצרפת (דרום עמק הרון)באקלים "ים-תיכוני" הוא סומן כאחד הזנים עם פוטנציאל להצליח באזור חם כמו ישראל. כשנוצר חלון הזדמנויות להביא שתילים נקיים מוירוס מצרפת, מרסלאן כמו גם טנאט ורוסאן נבחרו.

חשוב להבין ש"אקלים ים-תיכוני" בצרפת עדיין הינו קר יותר מהאקלים הממוצע בישראל ולכן החלטנו ביקב לנטוע את המרסלאן בגוש עציון, בגובה של 970 מטר. שם, ידעו שיוכלו להעניק לגפנים משרעת טמפ' רחבה בין יום ללילה בתקופת ההבשלה ויקבלו ענבים באיכות גבוהה ביותר.

כשמגיעים ענבים מכרם חדש בשנת הבציר הראשונה יש התרגשות ביקב אך שמדובר גם בזן חדש ההתרגשות מהולה בדריכות. כדי להוציא את המקסימום מהענבים, הכנסו בתבור את המרסלאן לסדרת ניסיונות בשיטות יינניות שונות עד שהגיעו לתוצאה המצוינת לה ייחלו.
המרסלאן עובר תסיסה אלכוהולית במכלי נירוסטה בטמפ' של 26 מעלות, לאחר מכן היין מופרד מהקליפות ונכנס ישר לחביות לתסיסה מאלולאקטית והמשך יישון של כ 18 חודשים. 
מחיר בקבוק: 120 ₪

מרסלאן וטנאט

טנאט
מקור הטנאט בחבל הבאסקים על גבול צרפת-ספרד למרגלות הפירנאים. יינות הטנאט המפורסמים של צרפת יוצרו בכפר קטן בשם מדירן. במאה ה19 יובא הזן לאורוגואי, שם היום הוא הזן הלאומי. הגפנים שהגיעו לאורוגואי היו לפני פרוץ הפילוקסרה ולכן היו נטועות על שורשיהן ולא על כנות אמריקאיות, מה שתרם לשינוי האופי של היין המיוצר באורוגואי מול זה שבצרפת. 

סיפור בחירת הזן והכרם ע"י אנשי יקב תבור:
בשנת 2008 התארח ביקב דוקטור לרפואה מארה"ב, ישראלי לשעבר שסיפר לצוות היקב סיפור מעניין ביותר:
מהלך המחקר שלו על חילוץ אנטיאוקסידנטים שונים מחומרים טבעיים עבור טיפול במחלות לב, הוא נתקל במאמר אשר קשר את תוחלת החיים במקומות שונים בעולם עם כמות האנטיאוקסידנטים ביינות האזור.

האזור שבו נמצאה כמות האנטיאוקסידנטים הגבוהה ביותר היה אזור מדירן בצרפת שם הזן העיקרי הוא טנאט! ביקב התחילו להתעניין בזן המסקרן ולצד טעימת יינות טנאט מהעולם נבדקה האפשרות להביאו לארץ. במקביל נבדקו תנאי הגידול המתאימים לזן.
מכיוון שרצינו להוציא את המיטב מהזן המעניין, בחרנו לטעת אותו בכרם שיפון שברמת הגולן בגובה 1000 מטר על אדמת בזלת עשירה בטוף , במפנה דרומי המאפשר חשיפה טובה לשמש במשך כל שעות האור. הכרם נטוע במדרון אשר מאפשר ניקוז טוב ושליטה מקסימלית על נמרצות הגפן. במהלך שנות הגידול הראשונות ניסינו מספר שיטות עבודה על מנת למצוא את הצירוף המושלם בין הזן לטרואר עד אשר הגענו לאיזון האידיאלי.

התרגשנו לקבל את הטנאט ביקב אך גם ידענו שלפנינו עבודה רבה. היה עלינו ללמוד להכין יין מצוין מזן חדש שעוד לא גודל בישראל לפני כן. הבנו מרשמי הייננים באזור מדירן בצרפת, שם מקור הטנאט, ומבדיקות שערכנו בכרם, שלטנאט יש כמות טאנינים גבוהה ביותר ושהדרך לתת לזן לבטא את איכויותיו היא לשלוט בחילוץ הטאנינים מהקליפות והגרעינים.
עם הגעתם ליקב עברו הענבים השרייה קרה (10°C) למשך 72 שעות. היין הופרד מהקליפות ברמת אלכוהול של כ 8% וסיים את התסיסה ללא מגע עם הקליפות.
מיד בסיום תסיסה אלכוהולית הוכנס היין לחביות עץ צרפתיות לתסיסה מאלולאקטית והמשך יישון של כ 18 חודשים.
מחיר בקבוק: 120 ₪

תמונות מערב ההשקה – ישראל פרקר

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *