רמת הגולן – קברנה סוביניון כרם אל רום 2014

אחד היינות המבוקשים ביותר של היקב המשך »
שם היקב: רמת הגולן
אזור בארץ: רמת הגולן
זני ענבים: קברנה סוביניון
מחיר בהשקה: ₪295.00
כשר: כן

יקב רמת הגולן משיק בציר חדש לאחד היינות המבוקשים ביותר של היקב – ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2014. זהו בציר שמיני ליין שהושק לראשונה מבציר 2001 (הקברנה בכרם זה ניטע לראשונה בשנת 1983) והיה ליין האדום מכרם יחידני המוביל של יקב רמת הגולן, שסלל את הדרך לבאים אחריו והיה לנושא הדגל בתחום המרתק של יינות מכרם יחידני.

וכך מספר ויקטור שונפלד, היינן הראשי של היקב: "על יינות כרם יחידני שלנו נכתב רבות, אך מה שאנשים לא יודעים הוא, כי מאחורי השם הזה נמצאת פילוסופיה שלמה של גידול ויצירה. ובעיקר, זאת הדרך של היקב להציג ולספר את סיפור אזור הגידול הכל כך מיוחד – הגולן."

"אפשר ליהנות מהיינות היוצאים מהגולן בכל מיני רמות. ברמה הבסיסית, אפשר ליהנות מהם כי הם פשוט יינות טעימים.  ברמה אחרת, ניתן ליהנות מהם כביטויים חושניים של האזור הגיאוגרפי שלנו. למשל, ניתן ליהנות מהר חרמון אדום כיין צעיר וטעים, שהוא ביטוי של הגולן כפי שהוא מתפרש על ידי חמישה סוגים של ענבים בורדולזיים שנעשו בסגנון נגיש ומיידי. אנחנו יכולים גם ליהנות מאיך שהאזור שלנו בא לידי ביטוי ביין מזן אחד, כמו ירדן קברנה סוביניון, אשר עשוי ממבחר כרמים הפזורים ברחבי האזור.

דרך נוספת ליהנות מהגולן היא על ידי שתיית יינות שמגיעים מאזור ספציפי, מכרם ספציפי. סוג כזה של הנאה מאפשר לנו לחוות את האזור שלנו בדרך נוספת, שונה. יינות מכרם יחידני מאפשרים ליהנות מזמן וממקום מאוד ספציפיים, לחוות כיצד זן ענבים אחד מפרש את הנקודה הגיאוגרפית הספציפית שבה גדל, בשילוב תנאי מזג האוויר של עונה אחת. במובן מסויים, זוהי הדרך האינטימית ביותר לחוות את האזור המיוחד הזה שלנו. אם נוכל לדמות את החוויה של ירדן קברנה סוביניון להאזנה לתזמורת, אזי חוויית השתייה של יין מכרם יחידני, כמו יין ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום, היא כמו האזנה לקונצרט מוסיקה קאמרית, או אולי אפילו לביצוע של נגן סולו.

אי אפשר לומר שהאזנה לתזמורת פחות טובה, מהנה, מהאזנה למוסיקה של הרכב קאמרי. למעשה, הכי כיף להיות מסוגל ליהנות משניהם. הקשבה למורכבויות ולאינטראקציות של תזמורת היא בסופו של דבר חוויה שונה מאשר לשבת במופע "פרטי" יותר, אולי אינטימי יותר, של מוסיקה קאמרית."

ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2014 נוצר כולו מענבים שגודלו בכרם אל רום, הממוקם בצפון רמת הגולן בגובה שנע בין 1,000 ל-1,100 מטר מעל פני הים. היין התיישן במשך 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.

ירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2014 מציג שילוב ניחוחות ארומטיים של פירות יער בשלים, דובדבן ושזיף, לצד מאפיינים של שוקולד מריר, טבק מקטרות, אדמה, תבלינים ועץ אלון צרפתי. זהו יין קברנה סוביניון מכרם יחידני עשיר, מרוכז ויחד עם זאת רענן, המצטיין בסיומת ארוכה ומענגת.
בעוד שירדן קברנה סוביניון כרם אל רום 2014 מהנה לשתייה כבר עם צאתו, הוא ישביח לאחר כמה שנות התיישנות בבקבוק ויישמר במיטבו כעשור ויותר משנת הבציר.
מומלץ לשתייה לצד נתחי אנטרקוט צרובים במחבת, צלעות טלה בגריל, או קיש בצל מקורמל, פטריות וגבינת גרוייר.

החורף שקדם לבציר הביא עמו תקוות גדולות להמשכו כאשר התחיל עם חודש דצמבר רטוב וקר במיוחד. בשיאה של מערכת זו נמדדו באחד הכרמים טמפרטורות שוברות שיאים של 17 מעלות מתחת לאפס, אולם ארבעת החודשים הבאים אופיינו בטמפרטורות מעט גבוהות מהרגיל ועם 58% בלבד מממוצע הגשמים. החודשים מאי עד אוקטובר היו מעט קרירים מהרגיל, ללא כל אירועי מזג אוויר קיצוניים. הבציר התחיל מעט מאוחר ונמשך רק 12 שבועות, פרק זמן קצר יחסית לעונות הבציר. עונת הגידול היפה יחד עם יבולים מעט נמוכים מהממוצע הסתכמה בבציר יוצא מן הכלל.

היין יוצר במהדורה מיוחדת של כ- 5,000 בקבוקים, כאשר כאלף מתוכם מיועדים לייצוא.

 מחיר כ- 295 ₪.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *