ברקן – סופרייר, קברנה סוביניון 2013,

יין הדגל מסדרת סופרייר המשך »
שם היקב: ברקן
זני ענבים: 87% קברנה סוביניון, 8% מרלו וכ- 5% פטי ורדו
אחוז אלכוהול: 13.5
מחיר בהשקה: ₪225.00
כשר: כן

דיווח מהיקב:
 יינות העולם הגדולים נשענים על טרוארים טובים. חלקם מבטאים ישירות מאפייני כרם יחיד, כמו יינות בורדו המובחרים, יינות ה- Grand Cru של בורגון, או יינות נפלאים אחרים מהעולם הישן והחדש.

עשיית קברנה סוביניון סופרייר, שואבת את השראתה מתפיסת עולם זו של יינות בורדו הקלאסית.

נר לרגלינו עמדה השאיפה ליצירת ממסך קברנה הסוביניון, ההרמוני והאלגנטי ביותר שיכול להתקבל ממיטב הכרמים של יקבי ברקן בגליל העליון.היין הסופי מורכב מחביות שנבחרו בקפידה כחלק ממלאכת ממסך מדוקדקת ומוקפדת אשר אפשרה להפיק את היין המיוחד שלפנינו הנהנה מרמת מורכבות יוצאת דופן.

העשייה ביקב
ענבי כל חלקה הותססו בנפרד, במיכלים אנכיים קטנים. בתחילה, התירוש נשמר קריר יחסית, בטמפרטורת הכרם, על מנת שהתסיסה תחל באופן מתון. לאחר מכן הנחנו לתסיסות להתחמם, עד ל- 30-32°C. היינות מהחלקות השונות שהו על הזגים במשך 22 עד 40 ימים, על מנת לאפשר מיצוי עמוק של קשת הטעמים האצורים בענבים.

לאחר הפרדה מהקליפות בוצעה תסיסה מאלו-לקטית בכל מיכל בנפרד, ולאחריה הוכנסו היינות ליישון בחביות.

במהלך היישון בחביות טעמנו את היינות וליווינו אותם באופן הדוק. עם הזמן תמונתו של היין הלכה והתבררה. בסופו של דבר בחרנו, מתוך קבוצה של מועמדים סופיים, את היינות יוצאי הדופן ביותר אשר מהם הורכב הממסך הסופי. היין מורכב מ-87% קברנה סוביניון אשר אליהם הוספנו 8% ענבי מרלו לצורך ריכוך המבנה ולהענקת המורכבות הרצויה ליין ו- 5% פטי ורדו על מנת לספק עוצמה הנדרשת להשלמת הבלנד הסופי. בסיכומו של דבר, ליישונו של יין זה השתמשנו בעיקר בחביות חדשות מעץ אלון צרפתי. היינות שהו בחביות למשך כ- 20 חודשים.

היינות הוצאו מהחביות, בעדינות המרבית, ללא תהליך זיכוך וסונן בסינון קל יחיד.

רשמי טעימה מהיקב
ליין גוון אדום-רובי עמוק ויפה, ששמר על רעננות עם גוון אדמדם.
במזיגה ראשונה, היין הדוק ועצור והפרי עטוף בניחוחות עץ האלון. לאחר אוורור קל בכוס היין מתחיל להיפתח ולחשוף שכבות של פרי אדום רענן, אגוזי לוז, קפה וארומות העץ מתרככות ומתחילות להשתלב ביין במתינות.

על החיך, זהו יין מורכב ואלגנטי, בעל שפע פרי, ורעננות הנשמרת מהאף ולאורך כל הטעימה. המפתיע ביותר הוא הגוף והמבנה שכן למרות שמדובר ביין מלא, מורכב אשר לא פוסח על שום חלק בחיך אך בו בעת נשאר לא כבד מידיי, רענן ומאוד אלגנטי. הטאנינים נעימים והסיומת ארוכה, נעימה המשאירה נגיעות של תבלינים מתוקים שפחות בולטים בטעימה הראשונה.
 אנו מאמינים כי האלגנטיות והרעננות הזו תמשיך להשביח ולהשתבח בשנים הבאות ביישון בתנאים נאותים וכי על מנת ליהנות ממנו כבר בשלב זה רצוי למזוג את היין לדקנטר בעל בסיס רחב, או לחילופין לחלוץ את הפקק כשעתיים לפני ההגשה. רצוי שטמפרטורת היין בעת המזיגה לא תעלה על טמפרטורה של 18ºC .

נתוני היין

  • בציר: 2013
  • הרכב זנים:  87% קברנה סוביניון, 8% מרלו וכ- 5% פטי ורדו
  • כרמים: דישון, עלמה, דובב
  • גובה הכרמים: 430 מ' עד 720 מ'.
  • זמן וטמפ' תסיסה: התסיסה וההשריה על הקליפות שאחריה ארכו בין 22 ל- 40 ימים עבור היינות השונים. טמפרטורת תסיסה 30-32ºC.
  • יישון: כ-20 חודשים בחביות, 93% חדשות, מאלון צרפתי
  • אלכוהול: 13.5%

מחיר מומלץ לצרכן: 225 ₪

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *