חברת "דורות" מציעה עשבי תיבול קפואים

17/10/2017
מבוקרים מתהליך הגידול ועד לאריזה המשך »

דו"ח ניטור שאריות חומרי הדברה במזון בישראל לשנת 2016  קובע כי בחלק מהפירות והירקות בישראל נמצאו שאריות הדברה שחורגות מהמותר. מהדו"ח עולה כי עיקר החריגות נמצאו בקיווי, מנגולד, בזיליקום ופטרוזיליה. כ- 25 אחוזים מהדגימות נמצאו חריגות בחומרי הדברה בבזיליקום וכ-17 אחוזים מדגימות הפטרוזיליה.

חברת דורות, יצרנית מוצרי השום והתיבול מקיבוץ דורות מסבירה, כי במגשיות עשבי תיבול קפואות נעשה שימוש בחומרי גלם שגידולם והדברתם מפוקח על ידי אגרונום החברה.
 כל חומרי הגלם עוברים שטיפה ממוכנת מספר פעמים לפני קציצתם והקפאתם, עובדה המהווה יתרון מובהק נוסף לשימוש במוצרים אלה, בנוסף לקלות, לזמינות ולנוחות השימוש.

חברת דורות חוללה מהפיכה בתחום צריכת תבלינים ועשבי תיבול. החברה משווקת מוצרי שום ותיבול מתוצרתה באריזות נוחות חדשות ובעיצוב חדש בהם:
שום כתוש, בצל קצוץ ומטוגן, כוסברה, פטרוזיליה, בזיליקום, ג'ינג'ר ומגוון רטבים בהם שום ודבש, עגבניות בזיליקום, פסטו, סצ'ואן ועוד.
הם מוגשים במארזי נוחות להקפאה, מחולקים ליחידות בכמויות מדודות המאפשרות שימוש לפי טעם רצוי.

לדברי איילת שעבני, מנהלת השיווק של דורות, מוצרי התיבול הקפוא של דורות מיוצרים על פי תקנים בינלאומיים מחמירים. "עשבי התיבול של החברה נקטפים טריים ישירות מהשדה, עשירים ברכיבים התזונתיים של כל צמח. העלים נשטפים היטב בתהליך הייצור, נקצצים טריים ומיד עוברים לאריזה והקפאה במגשיות, מה שמבטיח שמירה על האיכויות הגבוהות של הירק".

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *