בירה ל-halloween

25/10/2017
Blue Moon Harvest Pumpkin Ale המשך »

עונת הסתיו מתאפיינת בעולם הבירה בבירות המוקדשות לאוקטוברפסט, בבלומון חשבו אחרת ויצרו קטגוריית בירה חדשה, במיוחד ל-halloween….. בירת דלעת

כבר ב-1995, שנת הולדתה של בלומון, הוציא הברומסטר קית' וילה מהדורה עונתית חדשנית, בירת אייל מתובלת בדלעת –  פרי המסמל את בוא הסתיו ומזוהה עם ליל כל הקדושים (halloween) שחל השנה ב-31 לאוקטובר

הפמפקין אייל של בלומון נחלה הצלחה בין רגע והיום מחזיקה כ- 45% מכלל בירות הדלעת בשוק.

הבירה צלולה ובעלת צבע נחושתי עמוק ועל מאפייני האייל מתווספת ארומת דלעת עדינה וייחודית.

335 מ"ל, 5.7%, מחיר- 12 ש"ח

 מידע על דלעת 
ב- 2010 נקבע שיא העולם במשקל דלעת- 820 קילו!
בכוס פירה של דלעת טהורה יש אפס כולסטרול והוא עשיר בויטמיני A ו-B ואשלגן
פשטידת הדלעת הגדולה בעולם הגיעה לקוטר של 6 מטרים ועובי של 3 ס"מ ולמשקל של 1700 ק"ג!!  ג'ק-או-לנטרן – ממנהגי ליל כל הקדושים (האלווין) שמה של עששית העשויה מדלעת המוצבת בפתחי הבית ומטרתה הרחקת רוחות רעות.

בלו מון – 5.4% – Blue Moon ארה"ב או בשמה המלא:  Belgian White Belgian-Style Wheat Ale, היא בירת הקראפט הנמכרת ביותר בארה"ב ומספר 11 מכלל מותגי הבירה האמריקאים.
בלו מון בושלה לראשונה בשנת 1995 במבשלה קטנה הצמודה לאצטדיון הבייסבול של קבוצת הדנבר רוקי'ס שבקולורדו. בלו מון נוצרה בהשראת סגנון החיטה הבלגי אך עם 2 שינויים ההופכים אותה לחביבת הקהל.
לצד החיטה, השעורה וזרעי הכוסברה התווספה שבולת שועל ליצירת גוף קרמי יותר, זן תפוז הקירסאו המריר הוחלף  בזן הולנסיה במטרה להנות ממתיקות תפוז עדינה. את אלה מקשט בהגשה פלח תפוז אשר נועד להדגיש את הארומה ההדרית.

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *