הרמת כוסות לכבוד חגי תשרי

04/10/2017
איגוד השפים והטבחים הישראלי המשך »

ישראל פרקר – כתב וצילם
שפים וטבחים רבים, מאיגוד השפים והטבחים הישראלי, גדשו הערב את מסדרונות דן גורמה והאולם בת"א. הם הגיעו מרחבי הארץ לחגיגת הרמת כוסית לחגי תשרי. השפים חי שוורץ, גבי פנחסוב, ג'קי חזן, רן מורדה וחבריהם,שטרחו על ארגון הערב החגיגי, נראו נרגשים מאוד, והייתה סיבה לכך. לא פשוט לרכז כל כך הרבה בשלנים מקצועיים בערב אחד, יום אחד לפני ערב חג הסוכות.
בראשית האירוע נחשפו המשתתפים למאכלים ומוצרי מזון טעימים וגם, לכלי אוכל, סכינים ופריטי לבוש, שהציגו לפניהם, מעל שולחנות ערוכים, נציגי היצרנים והיבואנים.
בהמשך התכנסו החוגגים באולם, לסדרת ברכות, אותן פתח רביב שוורץ מנהל ביה"ס דן גורמה, שסיפר על פרויקטים משותפים עם איגוד השפים.
חי שורץ, נשיא האיגוד, הציג רשימה גדולה של פעילויות שנערכו ביוזמת האיגוד ב2017 וסיפר מה הן התכניות המתבשלות לפעילויות בארץ ובחו"ל ב2018.
משה כץ, מפקח ארצי מטעם משרד התמ"ת, שיבח שפים המתנדבים לפעילויות שונות. הוא סיפר על פעילויות משותפות שונות ועל משלחות תלמידים היוצאים לחו"ל וכאלה המגיעות מחו"ל לסיורי לימודים בארץ.
ג'קי חזן, נשיא האופים והקונדוקטורים בארץ, הודה לאנשים וגופים שונים שעזרו לאיגוד וסיפר על פעילויות שונות ותחרויות המתוכננות להיערך בקרוב.
שף דוד מגן, שעסק כ20 שנה בהוראת שפים, סיפר על ספרו החדש – אומנות הקולינריה, בו הוא מביא בשפה פשוטה מערכי שיעור ללימוד שפים בדרגות 1 עד 5.
עו"ד עמנואל גרופי, העו"ד של איגוד השפים, הציג את משרדו הנמצא בראשון לציון, עם סניף באילת, והזמין את הזקוקים לסיוע להשתמש בעזרתם.
שלומית רדר מעמותת יה"ל – ייעוץ והדרכה להורי ילדים עם אלרגיה למוצרי מזון, ביקשה מהשפים לדאוג גם לכאלה והזמינה הורים להתייעץ בבעייתם.
דורון תבור סיפר על מוצרי סושי מצוימי שפיתחה חברתו בהשקעה רבה ולאורך זמן, עד ליציאת המוצר המוגמר, שטעמנו ונהנינו ממנו מאוד.
ומנכ"ל מילניום מרקטינג סיפר על מוצרי ארקוסטיל ודורלקס שהם מייבאים.

לסיום הערב בו יכלו השפים ללמוד הרבה ולהחכים, בנושא בו הם עוסקים ברכו כולם את כולם בברכת חג שמח ויצאו חזרה למטבחים להשתתף בהכנות לקראת החג.


 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *