נשיא המדינה ביקר במפעל הטחינה והחלוה "אחוה"

09/09/2017
מלווה בשר הכלכלה והתעשייה אלי כהן המשך »

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר  במפעל הטחינה והחלוה "אחוה".
הנשיא ביקר באיזור התעשייה באריאל, מלווה בשר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, ראש מועצת יש"ע אבי רואה וראש העיר אריאל אלי שבירו. הנשיא סייר בפסי הייצור של  חלוה וטחינה של מפעל "אחוה", בו עובדים יחד ישראלים, פלסטינים, ערבים ישראלים  ושומרונים.

יעקב מלאך, מנכ"ל ובעלים של מפעל "אחוה", אשר אירח את נשיא המדינה במפעל, פנה אליו בדברים בנוגע לתעשייה הישראלית: "הייתי שמח אם היום תצא מפיך קריאה לכלל הציבור הישראלי, ולכלל  היצרנים הישראלים להעדיף את תוצרת ישראל. אנחנו למשל רוכשים מוצרי משנה רק מספקים ישראלים. אני מבקש ממך, אדוני הנשיא, לפנות לעם ישראל להעדיף את תוצרת ישראל. יש לנו תוצרת מעולה בכל התחומים, וכואב לנו לראות שלפעמים בשם הכלכלה הגלובאלית –  משרדי הממשלה, ובעיקר משרד האוצר, מעדיפים לספק לצה"ל ולגורמים  ממשלתיים אחרים  מוצרים מחו"ל על חשבון פרנסת העובד הישראלי"

עוד הוסיף יעקב מלאך ואמר כי, בעולם מתפתח חרם על המוצרים המיוצרים בשטחי יו"ש. "אני מבקש, אדוני הנשיא, שתצא קריאה חריפה ממך לאומות העולם, נגד החרם הזה. אנחנו מפעלים שמעסיקים עובדים פלסטינים, אנחנו בעצם מהווים תרומה לשלום. איך העולם מעז לקרוא לחרם עלינו, שלא לדבר גם על אויבים מבית שעושים זאת".

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *