הצבר – צמח העתיד לתזונה בריאה

04/05/2017
דיווח מחוות צברי אורלי ברמת הנגב המשך »

תזונאים ומומחים עולמיים לבריאות הציבור בחנו את תרומת הצבר לבריאות האדם והגיעו למסקנות שהצבר הנו צמח העתיד ונחשב כ"הדבר  הבא" בתזונה בריאה. הוא  משפיע לטובה על רמות הכולסטרול  והסוכר בדם, במיוחד בפעילות האנטי-אוקסידנטיבית של הפרי. הוא מקור טוב לאספקת סידן, מכיל זרחן, ברזל, אבץ, אשלגן ומינרלים החיוניים לגופנו, מגדיל את רמת האינסולין אצל ספורטאים ומסייע להתמודד עם מחלות סרטן שונות.

בחוות צברי אורלי ברמת הנגב מגדלים צבר כבר 25 שנים, מתוך מטרה לפרוץ עם בשורה חדשנית לקראת עונת 2017.

 החווה ביחד עם החוקר דוד ביטון, B.Sc.Med, MPH שחקר את המידע העולמי בנושא הצבר, במהלך לימודי MD ברפואה. מימנה סיכום טכנולוגי, המבוסס על מאות מחקרים של טובי התזונאים והרופאים מכל העולם בנושא תרומת הצבר החדש לבריאות האדם.

בדיקות שנשלחו למעבדות מזון מובילות בעולם ובישראל אימתו את ההרכב המזוני של פרי הצבר האדום.

החווה פועלת למען הצרכן הפרטי ועובדת עם תעשיית המזון הישראלית והעולמית במטרה לשווק תוצרים של חקלאות הסברס בחקלאות מתקדמת פורצת דרך, המציעה מוצרים תומכי תזונה בריאה על טהרת הצבר האורגני.

חוות צברי אורלי  שהוקמה בשנת 1992 בעקבות החלטת שר החקלאות רפאל איתן [רפול] ,מגדלת זני צבר ייחודיים בקנה מידה עולמי המוגנים בפטנט. פיתוח זני הצבר נמשכו  כ-17 שנים ומאז פועלת החווה לפתח טכנולוגיות אגרו טכניות לשיפור שיטות הגידול  וכן יישומים בתחום טכנולוגיית המזון. שיטת הגידול האורגנית מאפשרת לצרכנים ליהנות מצבר שגודל ללא ריסוסים, ללא חומרי הדברה וכן ללא כימיקלים.

פיתוח זני הצבר הצבעוני האדום נתן לצרכנים "פרי על" מה שמכונה ע"י התזונאים סופר פוד. פריו האדום מכיל ערכים תזונאים יוצאי דופן וניתן לעשות בהם אין סוף שימושים הן עבור קהילת השפים, עבור טכנולוג המזון והטבח הביתי.

הצבר החדש גדל ברמת הנגב כגידול אורגני בתקנים מחמירים, ללא כימיקאלים וחומרי הדברה.

השימושים האפשריים בפרי הצבר הם נרחבים. ניתן לשלבו בסלט כירק או כפרי, כמוצר בסיס ליצור רטבים, להכנת מרקים, תבשילים שונים, חטיפים, משקאות, קינוחים, ועל כן מהווים מרכיב עיקרי בתפריט התזונתי.
ניתן לצרוך אותו כטרי, קפוא, כבוש, מבושל, מיובש כאבקה, ולאחרונה, באמצעות טכנולוגיה פורצת דרך של ייבוש בהקפאה אשר פותחה בעמל ובהשקעה כספית גבוהה – כתוסף מזון משומר ללא אבדן היתרונות של הצמח הטרי הן מהפרי והן מהירק. טכניקה זו, באמצעות תהליך הייבוש הייחודי, מאפשרת את צמצום נפח החומר הצמחי ע"י סילוק המים לצד הארכה משמעותית של חיי המדף. טכנולוגיה חדשנית זו מאפשרת לתת לאסטרונאוטים של נס"א בחלל מזון באיכות טרי.

הסברס מהווה מקור מצוין לסיבים, ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו וחלבונים, לצד נוגדי חמצון שונים – ומכאן שגלום בהם פוטנציאל מצוין להשתלבות בכל תפריט מאוזן.

בתרבות העממית זכה באופן מסורתי הצבר למקום של כבוד כאשר יוחסו לו סגולות רפואיות שונות, בין היתר פעילויות פרמקולוגיות אפשריות שונות הכוללות תכונות נוגדות חמצון, פעילות אנטי סרטנית, פעילות אנלגטית (נוגדת כאב), חולי דלקת פרקים וחולי מחלת המעיים קרוהן מדווחים על הקלה בכאבים בעקבות שתיית מיץ הצבר.
הירק משפר את פעילות מערכת השתן ואף מקל על הגוף במצב של עצירות, כי הסיבים המצויים בו מעודדים את המעיים לפעילות. מסייע במניעת עלייה במשקל, מגביר את האנרגיה בגוף, מאזן את החומציות ברירית הקיבה, מפחית צרבות, יעיל נגד כיבים וטחורים, משפר את פעילות הכבד ומחזק את המערכת החיסונית, מסייע לטיפול בהשמנת יתר, פעילות אנטי ויראלית, מסייע באיזון רמות הסוכר בדם ומאבק במחלת הסוכרת ויש לו השפעה חיובית על רמות הכולסטרול הטוב מול הרע בדם.

חוות צברי אורלי, סמוך לדימונה, היא חוות גידול הצבר הגדולה בישראל ובמזרח התיכון.

בחווה נטועים מעל 1,100 דונם של זני פטנט, מפיתוח ישראלי, ב-6 צבעים מרהיבים. לצברי אורלי יש יחידת מחקר ופיתוח המיועדת לתחומי תעשיית המזון.

לפרטים: שחר בלום, טלפון נייד  058-4707070

   info@ocf.co.il
חוות צברי אורלי כביש 204 (דימונה-ירוחם)
  
www.ocf.co.il

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *