בקרוב תחרות אוצר היין (הסומלייה) הטוב בישראל

15/02/2017
תוקדש לעולם היין והאלכוהול המשך »

'מסדר אבירי הגריל' מקיים זו הפעם השלישית את תחרות הסומלייה הארצית "תחרות אוצרי היין הצעירים" ומאתר בעזרת מיונים קפדניים ותחרות מדוקדקת את הסומליירים העולים בשמי עולם היין בישראל.
התחרות מהווה הזדמנות פז עבור סומליירים מוכשרים, חלקם אנונימיים, החפצים בהכרה, ומהווה את כרטיס הכניסה של כישרונות המקצוע האנונימיים אל זירת המסעדנות הבינלאומית.

התחרות הארצית תתקיים ב21 במרץ, במלון נורמן בתל אביב והזוכה יישלח על- ידי מסדר אבירי הגריל לתחרות הבינלאומית שתיערך בהונגריה בחודש ספטמבר 2017, בה יתמודד מול עשרות קולגות צעירים מרחבי העולם.
תחרויות שהתקיימו בשנים עברו זכו אורי כפתורי ואשר הכט, אשר ייצגו את ישראל בחו"ל.
מנהל התחרות הוא איש היין והאלכוהול, העיתונאי אבירם כץ.
ההרשמה לתחרות עד ה-10 במרץ.

תחרות "אוצרי היין הצעירים" תאפשר לסומליירים צעירים להיחשף לסטנדרטים ומגמות עולמיות במסעדות, תוך הצגת כישרונותיהם בפני צוות שופטים מנוסים ואנשי מקצוע בעלי שם עולמי.
נשיא הכבוד של מסדר אבירי הגריל בישראל וחבר המועצה העולמית של המסדר  טל גל-כהן על חשיבות התחרות: "התחרות מהווה הזדמנות נדירה עבור סומליירים מרחבי ישראל להכיר דומיהם ממסעדות יוקרה בעולם, כולל מסעדות מעוטרות כוכבים ולהיחשף לאנשי מקצוע בקנה מידה בינלאומי. התחרות העולמית מתנהלת כבר 20 שנים ומניסיון העבר, הצעירים זוכים לדריסת רגל בהכרה ובמקצועיות. זוהי עבודת מסעדנות במיטבה עם היינות, ציוד ההגשה וכמובן האנשים הטובים ביותר."

תנאי ההתמודדות ב'תחרות אוצרי היין הצעירים כוללים בין השאר הגבלת גיל שבין 21 ועד גיל 30 וכן בדיקה מדוקדקת של ניסיונו המקצועי של המועמד.
לאחר הסינון הראשוני של המתמודדים, יתמודדו בתחרות כעשרים סומליירים שיתבקשו להתאים יינות לארוחה, לזהות יינות בטעימה עיוורת, לחלוץ ולמזוג בקבוק שמפנייה בדיוק רב למספר כוסות נתון לצד הפגת ידע תיאורטי נרחב ומקיף.

מסדר אבירי הגריל הוא ארגון גסטרונומי בינלאומי, הפועל לקידום מקצועות אמנות האירוח והקולינריה, תוך שימור מנעמי המטבח. חברים בו מעל 30 אלף חובבי קולינריה עילית ביותר מ-84 מדינות ברחבי העולם. בישראל מורשת המסדר מגיעה עד לשנת 1956 עם ייסוד החוג הגסטרונומי ובאופן רשמי נוסד המסדר הישראלי בשנת 1965. כיום מנוהל המסדר כמועדון חברים אקסקלוסיבי סגור המאפשר כניסת חברים רק על ידי הזמנה או המלצה של חבר מסדר קיים. נשיא המסדר הנוכחי הינו מר רון פוגל. המסדר מקיים את תחרות זו במטרה להעלות לתודעה את רבדיו הרבים של עולם האלכוהול. התחרות נותנת במה לאנשי מקצוע בענף האירוח וההסעדה שיפגינו את יכולותיהם ויתמודדו על כרטיס כניסה לתחרות סומליירים בינלאומית.

                                     על התחרות הבינלאומית

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *