יין ישראלי בחגיגות העצמאות של ארצות הברית וצרפת

30/06/2015
מהפך חיובי המשך »

אם בשנות השישים והשבעים של המאה הקודמת, התפרסמו יינות ישראל במיוחד בזכות יין לקידוש ויין לבן חסר טעם ששימש בעיקר כתוסף טעם לבישול קדירת עוף מכובס, מסתבר שבמסיבות העצמאות של ארצות הברית (ה-4 ביולי) וצרפת (יום הבסטיליה, ה-14 ביולי) שתחגגנה עד אור הבוקר גם אצלנו בימים הקרובים, ייטלו היינות הישראלים תפקיד משמעותי ביותר.

לדברי עזרא חיים, מבעלי חברת "גפנים" המתמחה ביינות בוטיק איכותיים הישר לבית הלקוח, אם לפני 5 שנים בלבד היוו היינות הישראלים מיעוט, כ-20 אחוזים בלבד מכלל היינות באירועים אלה, הרי שכיום הם מהווים רוב משמעותי, כ-70 אחוזים, וגוברים גם על היינות הצרפתים והקליפורנים המשובחים ביותר.

חיים מספר על גורם אשר קיים אירוע הקשור בעקיפין  לשגרירות הצרפתית, ביקש לבטל את ההזמנה הקבועה של יינות בורדו, שהיו מוזמנים מידי שנה לקראת יום הבסטיליה. במקומם הוא ביקש יינות ישראלים מזנים ייחודיים, כמו קברנה פרנק ופטיט וורדו.

מומחים לטעימת יין (סומליירים) הוזמנו למספר אירועים על מנת להסביר את תופעת היינות הישראלים, ואיך זה שמדינה קטנה ונעדרת מסורת יין משובח, הופכת תוך שנים ספורות למעצמה עולמית בתחום זה.

חיים ממליץ, ובמיוחד לקראת הקיץ האורך והחם, ללכת יותר על יינות לבנים דוגמת סוביניון בלאן ושרדונה, או לחלופין על יינות אדומים קלים יחסית דוגמאת המרלו או השיראז.
במידה ומדובר באירוע לילי בתוך אולם או חדר ממוזג, אפשר ורצוי לבחור גם ביינות עמוקים וחזקים יותר דוגמת הקברנה סובניון, קברנה פרנק ופטיט וורדו.
העיקר, הוא מסכם, שמי שכבש את הבסטיליה לא דמיין גם בדמיונותיו הפרועים ביותר שיינות מהגולן, הגליל, מישור החוף, שפלת יהודה והנגב הצפוני יככבו לצד הפואה גרא (כבד אווז) המסורתי ופטריות הטרופו היוקרתיות.

*חברת גפנים הוקמה על ידי יובל מור ועזרא חיים תושבי מושב שער אפרים המתמחה ביינות יקבי בוטיק איכותיים ובערבי טעימות יין ומשווקת מארזי יין למנויים ישירות לבית.

http://gfanim.com/ – אתר גפנים

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *